Яке реальне завдання берлінської зустрічі в нормандському форматі
Завтра, 19 жовтня, в Берліні все-таки відбудеться зустріч глав держав нормандського формату, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. За повідомленням прес-служби президента Петра Порошенка, мета зустрічі – змусити Росію виконати мінські домовленості в частині безпеки. Німецька сторона тим часом нейтральна і каже, що під час зустрічі обговорять мінський мирний процес і подальші кроки його реалізації.
Великих надій на цю зустріч я не покладаю. Судячи з останньої інформації, узгоджений документ, який мають затвердити лідери нормандської четвірки завтра в німецькій столиці, так і не вироблено (мова йде про так звану дорожню карту з реалізації мінських угод). Над цим документом працювали експерти та помічники лідерів країн нормандського формату, однак, з огляду на доступну інформацію, вони не змогли досягти консенсусу.
Читайте також: Повний текст резолюції ПАРЄ щодо України
Зі ключових питань і логіки цього документа залишаються суттєві розбіжності. Виникає запитання: а що затверджувати в Берліні? Поки що затверджувати нічого.
Завдання мінімум цієї зустрічі – відновити прямий очний контакт між президентами України і Росії, які за останні місяці взагалі не контактували. Зустрічалися вони ще в минулому році, а по телефону говорили, здається, навесні. Завдання максимум – ухвалення дорожньої карти з реалізації мінських угод – поки залишається малоймовірним.
Цілиа низка положень, які нав'язує Росія, і ряд речей, які пропонують Франція і Німеччина, для нас абсолютно неприйнятні. Зокрема, неприйнятна ідея, що відразу після відведення сил на окремих ділянках лінії розмежування потрібно починати прийняття закону про вибори на Донбасі. Передумов для таких виборів немає.
Читайте також: Позиція цивілізованого світу щодо Росії має бути жорсткішою – Кравчук
Більше того, є великі побоювання, що вже найближчим часом на сході України почнеться серйозне загострення бойових дій. Ризики зростають, зокрема, після вбивства "Мотороли". До того ж існує сумна закономірність, перевірена попередніми роками: у вересні-жовтні зберігається умовне перемир'я, ведуться переговори, а з листопада починається нова ескалація конфлікту. Тому ще одне завдання – спробувати не допустити такого розвитку подій.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки