Соціальні стандарти у бюджеті на 2017 рік штучно занижені - Павловський
Проект державного бюджету на 2017 рік містить удвічі менші показники соціальних стандартів за фактично розраховані Міністерством соціальної політики.
Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив експерт із соціальних питань Андрій Павловський.
"Урядовий проект державного бюджету неприйнятний. Зверніть увагу, він підтриманий фактично завдяки "перефарбованим" регіоналам. Владна коаліція - "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" - дали всього 190 голосів із 230 під час голосування в цілому. Все інше - "перефарбовані" регіонали з груп "Відродження", "Воля народу" і так далі", - заявив А.Павловський.
Показники соціальних стандартів, закладених урядом у проекті держбюджету на 2017 рік, підкреслює експерт, "суттєво і штучно занижені".
"Уряд зобов'язав Міністерство соціальної політики щомісяця по реальній вартості товарів споживчого кошика розраховувати базовий соціальний стандарт - прожитковий мінімум. А далі вже розраховуються заробітні плати, пенсії, стипендії, всі види соціальних допомог", - пояснив експерт.
За розрахунками серпня цього року, прожитковий мінімум для працездатних осіб, який фактично дорівнює мінімальній зарплаті, мусив складати 3 тисячі 105 гривень.
"А що в бюджеті нам пропонує Гройсман? 1600 гривень. От і порівняйте. Фактично всі соціальні стандарти в проекті бюджету-2017 удвічі менші за фактичні, розраховані Міністерством соціальної політики, хоча й по застарілій методології 2000 року. Відтоді вона практично не мінялася, хоча має оновлюватися кожні 5 років", - заявив А.Павловський.
Він підкреслив, що уряд принципово ігнорує пропозиції народних депутатів щодо збільшення доходної частини.
Читайте також: Плюс проекту держбюджету -2017 тільки у вчасному поданні до ВР - Добродомов
"Народні депутати пропонують Кабміну прирівняти доходи і дивіденди від корпоративних прав олігархічного капіталу до податку на доходи фізичних осіб. Мається на увазі, що дивіденди з корпоративних прав, великого капіталу, обкладаються 5% податком, а доходи громадян яким? 18%! Виходить так, що зі звичайного громадянина збирається втричі вищий податок, ніж із олігархів. У країнах ЄС оподаткування дивідентів з доходів від корпоративних прав складає мінімум 25%, у США - 39%, у Китаї - 50%. То чому в Україні 5%? У нас таке оподаткування дивідендів, як у африканських країнах", - заявив експерт.
Окрім того, стверджує А.Павловський, проект бюджету на 2017 рік передбачає відміну спецоподаткування фермерів, у результаті чого вони втратять більше 30 мільярдів гривень.
"Ми бачимо, що так званий "чесний бюджет Гройсмана на 2017 рік", написаний олігархами і для олігархів. Це в інтересах тільки великого капіталу. Це бюджет зубожіння та безнадії. У ньому не закладено жодного параметру розвитку економіки", - підкреслив А.Павловський.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки