MENU

Відставка Аласанії: які перспективи впровадження суспільного мовлення в Україні

1941 0

Зураб Аласанія

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олексій Панич прокоментував відставку Зураба Аласанії з посади генерального директора Національної телекомпанії України

Із приводу відставки Зураба Аласанії. Стисло про головне.

1. На сьогодні державною компанією (НТКУ), яка ще не є суспільним мовленням, але реорганізується в нього, керує вже не менеджмент НТКУ, а призначена Держтелерадіо комісія з перетворення. Так, її головою також (на сьогодні) є Аласанія. Але повноваження цієї комісії припиняться тієї миті, коли перетворення буде де-юре завершене і буде зареєстровано нову юридичну особу суспільного мовника (ПАТ НСТУ – Публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпания України").

2. Після цього Наглядова рада ПАТ НСТУ (вже сформована) оголосить конкурс на посаду голови правління новоствореного суспільного мовлення. Хто подасться на конкурс (і, тим паче, хто його виграє) – наразі неможливо передбачити. Зокрема, чи буде подаватися на цей конкурс той-таки Аласанія – гадаю, сьогодні цього не знає навіть і сам пан Зураб.

Читайте також: Аласанія подав у відставку з посади голови НТКУ

3. Отже, хай би хто зараз тимчасово очолив процес – це буде гарантовано тимчасове призначення; якщо перетворення піде за планом – не далі ніж до січня 2017 року.

4. Головне зараз:

а) не загальмувати і не зірвати процес перетворення (власне, процес зайшов так далеко, що зупинити його вже практично неможливо, але скандальні перешкоди на його шляху ще можна влаштувати);

б) не залишити новоспечене суспільне мовлення на таких жебрацьких фінансах, що воно об'єктивно не зможе виправдати жодних позитивних очікувань щодо його змісту і якості.

Читайте також: Уряд погодився звільнити Зураба Аласанію

Останній сценарій, боюся, досить реалістичний: частина можновладців (зокрема, лобісти інтересів найбільших приватних мовників, але й не лише вони) свідомо прагне саме цим шляхом надовго дискредитувати серед українців саму ідею суспільного мовлення. Незалежний від упливів зі владних кабінетів і притому фінансово спроможний, технічно осучаснений, авторитетний суспільний мовник – такого в Україні не було ніколи, і багато кого у владі по-справжньому лякає навіть ідея його появи (звідси "компроміс": якщо вже має бути суспільне мовлення, хай воно принаймні буде злиденним і без жодного істотного впливу на суспільство).

5. Тому в найближчі два місяці головне поле битви за суспільне – це бюджет-2017. Все решту можна буде відіграти потім, а це момент вирішальний.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини