MENU

Чому українці не вірять в антикорупційне майбутнє України

4046 0

Осінній політичний сезон виявився черговим випробуванням на міцність не тільки для депутатів Верховної Ради, а й для всіх політиків і держчиновників країни. Електронні декларації, тарифна катастрофа, спроби відсторонити Гонтареву, обіцянки про безвізовий режим, остаточний розвал декоративної коаліції в парламенті - все це дало можливість політикам ще раз показати некомпетентність і нездатність виконувати обіцянки і зобов'язання. Але найбільшим провалом можна знову назвати спроби боротьби з корупцією.

Вчора озвучив дані всеукраїнського опитування Інститут публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ. Спільно з Independent British Council of Foreign Relations та асоціацією випускників Robert Gordon University (Великобританія) Інпол провів дослідження громадської думки, яке за період з 1 по 11 листопада охопило 2240 респондентів з 120 населених пунктів України. Темою дослідження стало питання: «Кому довіряють і чого бояться українці?». Результати говорять самі за себе: більше 75,4% опитаних бояться економічного падіння, 58,6% - знецінення української валюти, а 45,8% - колапсу влади, який призведе до подальшого загострення політичної кризи.

Довіра українців до представників влади, за результатами опитування, залишається мізерно малою: президенту довіряє 13,7% опитаних, парламенту - 7,3%, а уряду - 18,9% громадян. Що ж стосується зростання корупції в Україні, то його остерігаються 42,4% респондентів. А тепер найбільш шокуюча цифра: 97,4% респондентів відповіли, що не довіряють розслідуванням корупційних справ та українському списку санкцій (86,9%).

Читайте також: Барометр світової корупції: українці дорослішають і звикають розраховувати лише на себе

Дивуватися тут особливо нічому - новий список санкцій дійсно виглядає дуже підозріло, як і всі антикорупційні справи в Україні. Нагадаю, 17 жовтня Петро Порошенко указом №467/2016 ввів у дію рішення РНБО і на рік продовжив санкції проти Росії. Сам список складається з 682 фізосіб і 271 юрособи, але деякі компанії, які в нього потрапили, не мають взагалі ніякого відношення до тероризму або військового конфлікту в Україні. Виявилося, це не випадковість і не помарка, а новий метод боротьби з конкурентами. На думку українських експертів і журналістів американського Huffington Post, які досліджували це питання, представники бізнесу, прагнучи усунути конкурентів, «упакували» їх за допомогою своїх політичних зв'язків і, можливо, чималих грошей до цього санкційного списку.

Безумовно, цей список санкцій повинен бути терміново переглянутий, і компанії, що потрапили туди з різних корупційних схем, повинні бути видалені з нього. Але чи зростуть від цього антикорупційні надії українців - це відкрите питання. Питання не тільки до великих відомств - СБУ, ГПУ, РНБО, а й до кожного українського чиновника.

Анне Бикова


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини