MENU

Студенти висунули вимоги до президента, прем'єра та лідерів парламентських фракцій

4101 0

На сьогоднішньому брифінгу в парламенті лідери студентського самоврядування виступили проти ухвалення урядового законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". При цьому президент Української асоціації студентів Лідія Фесенко, Костянтин Ковалишин, Сергій Зайченко та Сергій Митрофанський озвучили свої вимоги до президента України, прем'єра та лідерів парламентських фракцій

У зв'язку із прийняттям Верховною Радою України ініційованого прем'єр-міністром Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (реєстраційний номер 5130), який суперечить інтересам студентства, студенти України вимагають від президента України, прем'єра та лідерів парламентських фракцій таке:

1. Не приймати жодних рішень, що стосуються студентства, без консультацій з органами студентського самоврядування, загальнонаціональними студентськими організаціями та студентськими профспілковими комітетами.

Читайте також: Болонська система "по-українськи": мімікрія та відверта маніпуляція

2. Повернути визначення мінімального обсягу стипендій та кількості студентів, що мають отримувати академічні стипендії, що передбачені частинами 4, 6, 7, 8 статті 62 Закону України "Про вищу освіту" і які пропонує вилучити законопроект КМУ (№ 5130) до обговорення зі студентськими організаціями (п. 1).

3. Повернути в проект бюджету "загублені" 800 000 000 грн на академічні стипендії, які були в презентації уряду, але відсутні у пропонованому КМУ проекті бюджету України на 2017 рік.

Виходячи із Розподілу видатків Державного бюджету України на 2017 р. (Додаток № 3 до проекту бюджету) на соціальні та академічні стипендії передбачено лише 4 978 000,00 тис. грн, замість 5 816 600, 00 тис. грн, які презентував прем'єр Володимир Гройсман раніше.

У статті 27 проекту бюджету визначити, що академічні стипендії виплачуються не лише МОН, але й іншими міністерствами та зазначити вичерпний перелік цих міністерств. Окрім цього закріпити ці академічні стипендії окремим рядками Розподілу видатків Державного бюджету України на 2017 (Додаток № 3 до проекту бюджету), так само як це зроблено із академічними стипендіями від МОН.

Читайте також: Коли замість реформи освіти виші руйнують її

4. Повернути виплати стипендій учням професійно-технічних закладів освіти. Відмовитись від скасування законопроектом КМУ(№ 5130) норм статті 9 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", за якою "держава, враховуючи вартість прожиткового мінімуму та виходячи з реальних можливостей бюджету, підвищує розміри стипендій для молоді, яка отримує професійно-технічну, вищу освіту у відповідних навчальних закладах". Після прийняття нового закону "Про вищу освіту" саме 9 стаття гарантує виплату стипендій учням ПТУ.

Замість вилучення з Закону України "Про вищу освіту" норми, згідно з якою Кабмін має визначити до 1 січня 2015 року терміни поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, внести до неї зміни, вказавши її актуальний термін виконання, а саме "до 1 січня 2017 року".

Ми дуже сподіваємось, що Ви почуєте та підтримаєте нашу консолідовану позицію. В іншому випадку студентство буде змушене вийти на акції протесту по всій країні!

Всі деталі – в офіційній групі.

Олексій ЗАХАРЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини