MENU

З якими цінами на продукти харчування зустрічаємо зиму?

1730 0

У перші дні зими підведемо підсумки того, як з початку осені змінилися ціни на основні продукти харчування до нашого столу.

Із м'яса та м'ясопродуктів найбільше подорожчала курка, яка раніше користувалася значним попитом серед українців саме через нижчу ціну у порівнянні з іншими сортами м'яса. Якщо кілограм курки домашньої у вересні у торгівельних мережах в середньому коштував 45 грн, то сьогодні за неї потрібно вже віддати 65 грн. Ще більше як курка додали в ціні курячі яйця, які подорожчали вдвічі із 12 до 24 грн за десяток.

Яловичина в ціні зросла на прогнозованих 5% і сьогодні за кілограм битка доведеться віддати в середньому 110 грн. Покупців порадує той факт, що на свинину ціни залишилися на тому ж самому рівні, що і на початку осені. Сьогодні за кілограм свинячої вирізки необхідно заплатити в середньому 90 грн.

Також протягом осені в середньому на 10% зросли ціни на молоко і молочні продукти. Молоко подорожчало на 1,5 грн до 14,12 грн за літр, сметана на 4 грн до 36,3 грн за літр, масло на 18 грн до 125,4 грн за кілограм.

Щодо вартості хліба, то за даними Держстату протягом осені хліб пшеничний з борошна першого ґатунку подорожчав на 10 копійок до 10 грн 53 коп., хліб житній на 28 коп. до 10 грн 42 коп. Щодо можливого збільшення вартості хліба, то є висока ймовірність, що вже з наступного місяця буханка житнього хлібу першого ґатунку борошна коштуватиме порядку 11 гривень.

Читайте також: Жители оккупированных территорий все свои деньги тратят на еду

Ціна батона теж буде поволі зростати, але бізнес враховує ті тенденції, які відбуваються у платоспроможності людей, і виробники хліба віддаватимуть перевагу дешевшим сортам хліба. Тобто ми будемо бачити буханку батону не в стандартній вазі 600 грамів, а він буде зменшений, порядку 400-450 грамів за ту ж саму ціну.

Ціна на соняшникову олію з початку осені суттєво не змінилася і коштує в середньому 33 грн за пляшку. Щоправда олію в літровій тарі за таку ціну не знайти. Якщо ми вже звикли купляти олію в пляшках по 900 грам, то сьогодні на полках магазинів зустрічаємо екзотичні пляшки по 800 і навіть 750 грам. Маркетинговий розрахунок іде на те, що із меншою сумою покупцю легше розстатися і не всі звіряють вагу товару. До таких психологічних трюків вдаються не тільки виробники олії, а більшість продавців фасованих товарів. Попри прогнози, що цукор в ціні не зростатиме він подорожчав на 10% до 14,82 коп. за кілограм.

Даючи прогноз із якими цінами ми увійдемо в новий 2017 рік виходимо з розуміння, що на вартість продуктів харчування окрім сезонного фактору суттєво впливають макроекономічні показники та політика держави.

Відтак вже з наступного місяця висока вартість енергоносіїв, наміри уряду повністю скасувати спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників, ймовірне прийняття "бюджету проїдання" штовхатиме ціни вгору.

Денис Марчук


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини