Чому не можна панікувати
У британській армії, яка разом із британським флотом свого часу створила найбільшу імперію світу, і над якою, за чиїмось влучним висловом, ніколи не заходило сонце, існував жарт: що робить британський офіцер, коли вранці прокидається від пострілів та вибухів, бачачи, що його підрозділ оточений ворогом з усіх боків, а власні солдати у паніці розбігаються? Правильна відповідь: бере бритву і кисточку для гоління та старанно голить підборіддя, пише у своєму блозі на "Новому часі" громадський діяч Валерій Пекар.
У будь-якому жарті є частка жарту. Британські офіцери знали, що паніка гірша за будь-яку поразку. Доки люди здатні раціонально мислити, завжди є шанс. Не піддатися паніці самому – це перше завдання (ось для чого звичне гоління). Припинити паніку серед тих, хто навколо, – завдання номер два.
Читайте також: "Брюссельський синдром": проблеми ідентифікації ворога
Паніка завжди була зброєю агресора. Доки є раціональне мислення, організація та довіра, доти армія, компанія, народ є непереможними. Як тільки поширюється пожежа панічних настроїв, усе втрачено. У давньому Китаї існувала смертна кара за поширення паніки. Жорстоко? Безумовно. Але це краще, на переконання китайських мудреців, ніж армія, що біжить врозтіч, підставляючи спину ворожій зброї. Чи натовп, який затискає і чавить людей у вузьких вуличках стародавніх міст.
Україна сьогодні протистоїть агресору, який добре навчився розповсюдженню страху і паніки. Нам іще не раз доведеться бути свідками й учасниками подій, що породжують такі емоції. Військовий наступ, розгойдування фінансової системи, терористичні акти, спроби виведення з ладу систем життєзабезпечення – все це ще буде. Нас не змогли перемогти збройною силою, тож будуть пробувати використати проти нас наші слабкості, намагатимуться підірвати нас зсередини.
Даруйте більше тепла людям, які навколо вас, і не соромтеся отримувати від них. Мисліть позитивно, адже негативне мислення не приносить дивідендів. Намагайтеся підійти до кожної проблеми раціонально. Знайдіть людей, з якими це можна робити разом із користю та приємністю. Навчіться керувати власним диханням, це допоможе. Піклуйтеся про себе, ви того варті. Не здавайтеся.
Читайте також: Нові часи: зброя масового ураження нині інформаційна
Ми живемо в такий час і в такому місці, де виклики, що постають перед нами, будуть щоразу більшими. Не піддавайтеся, бо ви сильні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки