Криза ЄС: чи збереже Брюссель повноваження
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр стурбований ситуацією в Євросоюзі. Зокрема, він відзначив, що Європа рухається в неспокійному фарватері і повинна швидко знайти в собі сили, щоб відновитися.
Я погоджуюсь з тим, що нині Європейський Союз переживає кризу, яка спричинена внутрішнім конфліктом інтересів окремих груп держав і окремих політичних сил. Зараз ми спостерігаємо над тим, як ідуть процеси поглиблення інтеграції всередині ЄС і як вони наштовхуються на спротив із протидії інтеграції і збереження національної ідентичної.
Останнє проявилося в тому, що у багатьох країнах набули популярності національно-автентичні сили. Як приклад - Польща, Угорщина, Франція. Гадаю, саме ця причина лежить в основі кризи, яку переживає ЄС.
Не слід забувати й те, що Євросоюз перебуває під тиском зовнішніх факторів: агресія Російської Федерації, зміна керівництва Сполучених Штатів, розповсюдження тероризму, а також конфлікт на Близькому Сході, який спричинив міграційну кризу.
Читайте також: ТОП-10 загадок 2016 року
Незважаючи на все це, гадаю, Євросоюзу таки вдасться стабілізувати ситуацію, яка склалась. Втім йому доведеться дещо змінити підхід щодо існування самого ЄС. Про зміну підходу заявляла і керуюча нині Словаччина (її головування закінчується 31 грудня 2016 року. - Ред.).
Представники цієї країни запропонували забрати більшість повноважень у Брюсселю і передати їх в національні столиці. Це означає наступне: ключові рішення повинні формуватися в столицях європейських країн і лише тоді виноситись на загальне обговорення з метою прийняття спільного рішення (саме погодження має схвалюватися країнами-членами ЄС).
Читайте також: Таємна доктрина Обами щодо Кремля
Тобто, у майбутньому Євросоюз може посилити роль країн-членів Євросоюзу за рахунок повноважень генеральних інституцій ЄС.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки