Для сильної держави мовний закон є нормою - активіст
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову (Л. Костенко)
Люблю дискусії навколо української мови за їх епічність та прив'язування до спекуляцій, пише у своєму блозі лідер одеського осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко.
І от, натрапив у фб на ще одну, пов'язану із законопроектом 5670 від 19.01.2017 під назвою "Закон про державну мову". Повністю ознайомитись можна на сайті ВР. Якщо коротко, то даний акт регулює наступні питання:
- Для набуття громадянства України необхідно довести знання української.
- Для усіх нормативних актів в державі обов'язковою мовою є українська
- Всі заходи і спілкування в державних установах здійснюватимуться лише державною мовою
- Мовою статутів, документації, діловодства, службової діяльності та спілкування з громадянами України в органах правопорядку є державна мова
- Захист української в сфері освіти та гарантії на здобуття її на державній мові (особливо актуально для південно-східних регіонів)
- Друковані ЗМІ повинні видаватись українською (можна і іншою мовою, але повинен обов'язково бути тираж державною)
- Відсутність на електронних товарах українського інтерфейсу визнається істотним недоліком, а це вже серйозна підстава для повернення товару чи його заміни, відповідно до закону про захист прав споживачів.
- Розширення положення про те, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Тобто в будь-якому закладі будуть зобов'язані вас обслуговувати українською.
Річ у тім, що для нормальної та сильної держави такий закон є звичайною, саме собою зрозумілою нормою і не викликає ніяких суперечок в суспільстві. Хіба можемо ми уявити, щоб, наприклад, в Німеччині дискутували про доцільність використання німецької чи у Польщі - польської? Чи нормальним буде, якщо ваш сусід влізе до вас в будинок, вб'є ваших родичів, вкраде ваше майно, а ви станете вважати, що варто й надалі підтримувати з ним спілкування, бо ж так склалось історично? Чи повинно взагалі обговорюватись те, що в Україні має бути українська мова?
Читайте також: Нехудожній серіал "КСУ і "мовний" закон" непристойно затягнувся
Знаєте, я є ярим прихильником того, що на кордоні з імперською московією у нас має бути стіна та глибокий рівчак з крокодилами. Так от, одним з таких "крокодилів" для окупанта має стати наша мова. Варто не просто для надання громадянства комусь перевіряти рівень знань мови, варто б було запровадити такий екзамен для всіх, хто вже його набув. Знову скажу, що нам потрібен приклад Латвії в цьому питанні.
Я виріс в незалежній Україні, і моє середовище здебільшого російськомовне, бо то ж Одеса, але всі мої знайомі знають нашу мову і вміють нею спілкуватись. Хтось краще, хтось гірше, але навчитись - не проблема. Я не застав СРСР і народився та виріс в Україні. В моїй рідній, хоч і такій неоднозначній Україні. Нашу мову забороняли десятки разів різні країни. За українську кидали до тюрем і вбивали тих, хто був активним її носієм та плекав любов до незалежної України. Навіть не так давно, навесні 2014го за жовто-блакитну стрічку та українську мову можна було загинути тут, в Одесі, не кажучт вже про Донбас. Мовне питання - не просто про букви і слова в документах. Це питання виживання української нації. Будь-яке ставлення під сумнів доцільності використання нашої мови в нашій державі я прямою загрозою нацбезпеки і на це повинна бути відповідна реакція.
Читайте також: Скасувати мовний закон Колесніченка-Ківалова - чому це важливо
Будь-які маніпуляцію про "притєснєнія руского" (а такі будуть) є такими, що спрямовані проти України та мають на меті внесення розбрату в суспільстві. Побачте таких - скажіть їм "нехай щастить" ;) Саме такі товаріщі вели нашу країну до сценарію "русской весны" 2014го і сприяли початку гібридної агресії.
Українська нація вистраждала і виборола своє право жити так, як того вимагає здоровий глузд. Так, як повинна жити і розвиватись Україна, а не росія.
Дискусій про це не повинно бути. Крапка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки