MENU

Як балансує енергосистема України після місяця блокади

3427 0

26 січня 2017 року почалася акція з блокування поставок антрацитового вугілля з окупованих територій на сході України активістами за підтримки низки народних депутатів.Між організаторами енергетичної блокади та владою досі тривають запеклі дискусії, як задовольнити інтереси обох сторін.

Тимчасом запаси вугілля - антрацитових та газових марок - зменшилися, але це зменшення некритичне: на 12% і 3% відповідно.

Якщо згадати, скільки палива щоденно спалюють станції, стане зрозуміло, що зменшення запасів справді незначне. За даними Міненерговугілля, 3 лютого ТЕС і ТЕЦ спалювали щодоби 37,8 тис тонн антрациту і 54,8 тис тонн газового вугілля.

Це означає, що при такому споживанні за період блокади запаси антрациту повинні були зменшитися майже до нуля, але цього не сталося. Чому?

Читайте також: Блокаду ОРДЛО вже можна мати за успішну суспільну подію - Яременко

Економію забезпечили кілька факторів.

1. Зменшення добового споживання електроенергії.

2. Збільшення частки атомної генерації.

3. Зменшення обсягу надлишкового виробництва електроенергії - так званого гарячого валу генерації, готового включитися при раптовому відключенні інших потужностей або при стрибках попиту.

4. Більша продуктивність ГЕС та ГАЕС у 2017 році порівняно з 2016 роком.

Такий висновок дозволяє зробити аналіз добового балансу потужності об'єднаної енергетичної системи України - ОЕС - протягом блокади.

На графіку відображена динаміка лише в будні дні. На вихідних частина підприємств не працює, тож загальне споживання менше на 5-10%.

Якщо поставити в один ряд споживання протягом вихідних за той же період, структура не зміниться, тільки абсолютні значення споживання і теплової генерації будуть меншими, а ядерна, гідро- та відновлювана генерації будуть такі ж.

Читайте також: "Отжим" предприятий в Донбассе и голый король Ахметов

Частка теплової генерації в добовому балансі енергосистеми з 26 січня до 24 лютого впала на 39% - з 230 млн кВт-год до 140 млн кВт-год. Це дозволило скоротити споживання антрациту на 59%: з 37,8 тис тонн 3 лютого до 15,4 тис тонн 24 лютого, газового вугілля - на 37%: з 54,8 тис тонн до 34,7 тис тонн.

Через зменшення частки теплової генерації у добовому балансі виникло 90 млн кВт-год, які треба було компенсувати. Дефіцит головним чином заміщено завдяки зменшенню добового споживання на близько 56 млн кВт-год та збільшенню атомної генерації на близько 30 млн кВт-год.

Решта компенсована зменшенням надлишкового виробництва електроенергії та незначним приростом гідро- та відновлюваної генерації.

Щодобове споживання електроенергії зменшилося на 11,3%. Графіки щогодинного балансу ОЕС в розрізі доби відображають зменшення споживання у всі періоди, та найбільше зменшення споживання спостерігається ввечері, з 17:00 до 00:00. Такий результат став можливим завдяки збільшенню світлового дня.

На графіках щогодинного балансу виробництва і споживання електроенергії також видно, що генерація ТЕС і ТЕЦ з початку блокади стала менше забезпечувати пікове споживання. 26 січня збільшення споживання електроенергії з 08:00 до 21:00 теплова генерація забезпечила на 44%.

Втім, 24 лютого за той же період доби частка ТЕС та ТЕЦ зменшилася до 13%, а основу пікової генерації, майже 80%, забезпечили ГЕС та ГАЕС.

Виробництво електроенергії ТЕС та ТЕЦ частково компенсоване збільшенням генерації АЕС. На графіку зміни обсягів атомної і теплової генерації зображено, як змінювався перерозподіл потужності обох видів генерації з початку блокади.

Читайте також: Экономист: Не захотели иметь дело с "Роттердам плюс", будем иметь дело с "Ростов плюс"

Виробництво атомної електроенергії зросло на 12% - з 258 млн кВт-год до 291 млн кВт-год, а 18 лютого був рекорд - майже 302 млн кВт-год виробленої електроенергії, що було досягнуто завдяки включенню третього блоку РАЕС.

Завдяки більшим водним запасам гідрогенерація у 2017 році виробляє майже вдвічі більше електроенергії, ніж у той же період 2016 року. У 2017 році ГЕС та ГАЕС в середньому за добу виробляють 32,8 млн кВт-год, у 2016 році - лише 18,8 млн кВт-год. При цьому 24 лютого вони виробили 35,3 млн кВт-год.

domik.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини