Держава повинна дбати про українців, які живуть за кордоном, – нардеп
23 серпня 2016 року з нагоди Дня Державного Прапора України та 25-ї річниці незалежності України українці Малаги здійснили тринадцяте традиційне підняття Державного Прапора України на вершину гори Каламорро в місті Бенальмадена.
14 квітня був оголошений мій Депутатський запит Прем'єр-міністру України В.Б. Гройсману "Щодо зриву співпраці із закордонними українцями відповідно до законодавства України та саботажу імплементації Закону України "Про закордонних українців"".
Вже майже рік в рамках парламентського контролю я веду фактично безплідну переписку з цього питання з нашими органами виконавчої влади – Кабінетом Міністрів України, Мінюстом, МЗС, Мінфіном, Мінекономіки та Мінінформполітики.
Чого я добиваюся? Це дотримання статті 12 Конституції, згідно якої "Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави", та виконання положень Закону України "Про закордонних українців" - утворити "центральний орган виконавчої влади з питань співпраці із закордонними українцями" з визначеними Законом повноваженнями (або покласти його функції на один з існуючих центральних органів виконавчої влади, наприклад МЗС України) та затвердити і почати виконання Державної програми співпраці з закордонними українцями на найближчі роки.
Читайте також: Не хочеться повертатись до села, щоб відчувати гіркоту диму батьківщини - письменниця
У відповідь отримую усілякі бюрократичні відписки, спрямовані на те, щоб уникнути виконання прямих норм Закону, а також уникнути обов'язків та відповідальності щодо забезпечення співпраці із закордонними українцями згідно чинного законодавства. В результаті, зривається створення сучасної державної системи співпраці з закордонними українцями та використання тих величезних можливостей, які вона може дати, на користь Україні.
Тож у своєму Депутатському запиті Прем'єр-міністру України я, зокрема, роблю наступні висновки.
У результаті зриву співпраці із закордонними українцями відповідно до законодавства України та саботажу імплементації Закону України "Про закордонних українців" співпраця Української держави із закордонними українцями фактично не здійснюється.
Деструктивна і неправова позиція МЗС, Мінфіну, Мінекономіки та службова недбалість Віце-прем'єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Климпуш-Цинцадзе І.О. щодо належної імплементації Закону України "Про закордонних українців" підривають політичні позиції України у співпраці із закордонними українцями та призводять до невикористання величезного потенціалу української діаспори, зокрема в умовах інформаційної війни, яку Росія веде проти України в інформаційному полі зарубіжних країн.
Кабінет Міністрів України, міністерства та відомства, зокрема МЗС та Мінінформполітики, замість створення на базі чинного законодавства України сучасної державної системи всебічної співпраці із багатомільйонною спільнотою закордонних українців на кшталт такої, яка діє в таких країнах як Ізраїль, Польща та ін. з потужними діаспорами у світі, займаються створенням ілюзії співпраці із закордонними українцями, зокрема підписуючи фіктивні (неправові та недієві) меморандуми про співпрацю, наприклад, з мало представницькою, архаїчною організацією Світовий Конгрес Українців.
Читайте також: "Земля, мова, мати. Наших жінок за кордоном сприймають як м'ясо, а вдома - як повій", - письменниця
Тож враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 15 та ст. 17 Закону України "Про статус народного депутата України", я вимагаю:
- припинити порушення законності в частині невиконання положень Закону України "Про закордонних українців" і саботажу Кабінетом Міністрів України та МЗС України співпраці із закордонними українцями на базі норм зазначеного Закону України;
- утворити "центральний орган виконавчої влади з питань співпраці із закордонними українцями" з усіма визначеними Законом України "Про закордонних українців" повноваженнями або покласти його функції на один з існуючих центральних органів виконавчої влади, наприклад МЗС України;
- забезпечити розроблення, затвердження та виконання відповідної Державної програми співпраці з закордонними українцями на найближчі роки, як це передбачено Законом України "Про закордонних українців".
Також запропонував Прем'єр-міністру України В.Б. Гройсману роз'яснити Міністру закордонних справ України Клімкіну П.А. та Віце-прем'єр-міністру із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Климпуш-Цинцадзе І.О. про необхідність неухильного дотримання і виконання законодавства України та про необхідність забезпечення всебічної співпраці з закордонними українцями шляхом належного виконання положень Закону України "Про закордонних українців".
Переконаний, що забезпечення глибокої та ефективної співпраці материнської України з майже 20 мільйонами закордонних українців - це святий обов'язок усіх органів державної влади України. Парламент створив для цього належну законодавчу базу. Уряд має реалізувати її на практиці.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки