Про поточний стан вітчизняного правосуддя
Висловлюючи думку про поточний стан вітчизняного правосуддя, державні діячі, громадські активісти та пересічні громадяни насамперед керуються власним досвідом, набутим у цій сфері.
Звісно, не завжди враження від правосуддя є позитивним з урахуванням полярності інтересів сторін того чи іншого спору. Саме тому, питання професійності представників Феміди та іх морально-етичні якості є важливими чинниками поновлення довіри суспільства до правосуддя. Досягнення цієї мети залежить не лише від реформаторських рішень українського парламенту, ефективності каральних функцій органів контролю за діяльністю суддів, а й від налагодження конструктивного діалогу Феміди та суспільства. Започатковуючи новий інформаційний проект з висвітленням актуальних аспектів діяльності судової гілки влади, ми очікуємо на активність як громадян, так і суддів. Будь-яка цікава думка, ідея, пропозиція щодо поліпшення стану правосуддя в Україні буде розміщена на веб-сайті "Політрада".
Наразі пропонуємо до уваги читачів лаконічний і водночас емоційно насичений допис судді Галицького районного суду міста Львова Радченка Віталія Євгеновича.
Читайте також: Антирейтинг: хто не має претендувати на місце у Верховному Суді
"Виконуючи професійні функції судді протягом останніх 12 років я завжди перебував в епіцентрі конфлікту, зумовленого суперечливими цілями та інтересами учасників судового процесу. Зазвичай, спірні ситуаціі виштовхують назовні, м'яко кажучи, темні відтінки людської натури.
Мимоволі згадується відомий вислів Шопенгаура: "Лікар бачить людину у всій її слабкості, юрист - всій її підлості, теолог - у всій її дурості".
Незважаючи на морально-етичний зміст поняття "підлість", здійснюючи правосуддя, я обов'язково враховую концентрацію цієї токсичної складової у діях тієї, чи іншої особи. Прикро, але вчергове зіткнувся з винахідливістю псевдоюристів, для яких досягнення бажаної для них мети виправдовує брутальність застосований ними прийомів та методів.
Так, з останніх прикладів виділю вчорашній процес у справі за заявою захисника одного із підозрюваних про мій відвід як слідчого судді у кримінальному провадженні за 12016140000000786. Обґрунтування цієї заяви зводилося до того, що я задовольняю всі клопотання сторони обвинувачення в відхиляю клопотання сторони захисту. Окрім того, з метою усунення мене від участі у судових справах у рамках цього кримінального провадження, адвокат підозрюваного приєднав нотаріально довіреність, видану останнім на моє ім'я в якості повіреного! Початковий емоційний шок, отриманий під впливом цієї інформації, згодом трансформувався в справедливе обурення діями так званого захисника.
Читайте також: Столичний суддя п'є на робочому місці та бере хабарі
Застерігаю всіх колег бути уважними та обережними, оскільки діяльність цих осіб може сформувати нову практику відводу некомфортних суддів, що зробить автоматизовану систему розподілу судових справ фікцією.
З свого боку обіцяю довести справу до логічного кінця з притягненням нотаріуса, представників та самого підозрюваного до кримінальної відповідальності.
Щиро Ваш, В.Є. Радченко"
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки