Антирейтинг: хто не має претендувати на місце у Верховному Суді
Зараз триває останній і дуже важливий етап конкурсу у Верховний Суд – співбесіди із кандидатами. За планами Вищої кваліфікаційної комісії, вже приблизно за місяць буде обрано абсолютно нову найвищу судову інстанцію. 382 кандидати претендують на 120 вакансій суддів Верховного Суду. Саме зараз члени ВККС мають звернути особливу увагу на репутацію кандидатів, їхню доброчесність, їхні статки та професійну діяльність, оскільки на співбесіді комісія, власне, і розглядає та обговорює із кандидатом його досьє, у якому зібрана вся ця інформація.
Ми в рамках кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" сформували власний антирейтинг кандидатів у Верховний Суд, на яких ВККС має звернути особливу увагу. До списку недостойних увійшли 150 із 382-ох активних учасників конкурсу.
До антирейтингу руху ЧЕСНО було включено тих претендентів, щодо яких у відкритих джерелах є інформація про ухвалення ними сумнівних рішень, причетності до корупції або порушення прав людини, непрозорості або надмірності статків, що не відповідають доходам, або які були помічені в неетичній поведінці, мають родинні та комерційні зв'язки, що можуть призвести або призводили до конфлікту інтересів.
Читайте також: Кандидати на посади суддів Верховного Суду України – хто вони?
Найбільша кількість кандидатів з антирейтингу руху ЧЕСНО боряться за місця у Касаційному господарському суді у складі майбутнього Верховного Суду. 50% кандидатів у цей суд мають сумнівну репутацію. Яскравою представницею антирейтингу у господарський суд є чинна суддя Вищого господарського суду Мальвіна Данилова, яка стала відомою звинуваченнями в бік електронного декларування після пограбування елітного будинку її цивільного чоловіка, який сама суддя в декларації не вказала.
Майже 50% кандидатів у Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду також стали фігурантами антирейтингу руху ЧЕСНО. Деякі кандидати вже успішно пройшли співбесіди в перший же день їхнього проведення 21 квітня. До прикладу, голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк, який увійшов до антирейтингу та до того ж отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності, був винесений колегією Вищої кваліфікаційної комісії на пленарне засідання повного складу ВККС, під час якого Комісія може 11-ма голосами із 16-ти подолати "вето" громадськості. Вовк відомий своїми ймовірними політичними зв'язками та був помічений журналістами на зустрічі із так званим "куратором" у прокуратурі і судах, народним депутатом від БПП Олександром Грановським.
Чимало претендентів на місця в надзвичайно важливому Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду також увійшли до антирейтингу руху ЧЕСНО. 35% кандидатів у суд, у якому радше за все будуть в апеляційному порядку оскаржуватися рішення Вищого антикорупційного суду, не мають, на думку активістів, вершити правосуддя. Одна із кандидатів суддя Вищого спеціалізованого суду Тетяна Широян на касаційному рівні підтвердила політичний вирок Юрію Луценку, якого режим Януковича засудив за нібито незаконне святкування Дня міліції у палаці "Україна". А її колега Роман Сахно у складі колегії суддів визнав законним рішення Печерського районного суду Києва з обвинувачення Юлії Тимошенко щодо незаконних дій при підписанні газових угод і таким чином засудив її до позбавлення волі строком на сім років.
Читайте також: Конкурс у Верховний Суд: про що домовилися громадськість і ВККС
Найменше кандидатів у Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду увійшли до антирейтингу руху ЧЕСНО, хоча саме навколо деяких з них неодноразово розгоралися скандали й до конкурсу, й під час нього. Зокрема яскравим представником антирейтингу є чинний голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, відомий публічною підтримкою диктаторських законів 16 січня. Також саме Романюку під час складання практичного завдання в рамках конкурсу потрапила судова справа, яку він у колегії розглядав незадовго до конкурсу.
Рух ЧЕСНО в рамках кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" ще на перших етапах конкурсу проаналізував усіх кандидатів та надав сформовані про них довідки ВККС для використання в досьє.
Сьогодні Рух ЧЕСНО звертає увагу громадськості та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів на учасників антирейтингу (повний їх список – за посиланням), які мають сумнівну репутацію та не повинні стати суддями Верховного Суду.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки