Цензура, спрямована проти українців. Про різницю між ЗМІ та соцмережею
Інколи влада впорить якусь настільки очевидну х*рню, що аж не зручно про неї говорити, адже здається, що скажеш банальність.
Панове експерти, запрошую до аргументованої (!) дискусії.
Спеціально довго не писав тут про блокування ВК, бо вважав, що висновки робити зарано, і можливо, шановні експерти такі напишуть з цього приводу щось путне, але, уж вибачте, але все, що я бачив, навіть в дуже шануємих мною людей, не витримує ніякої критики та базується на повнішому популізмі.
Читайте також: Від чого насправді залежить персональна свобода в інтернеті
Тож по порядку
1) Мабуть, найбільш розповсюджений аргумент, який до юзерів намагаються донести: соцмережа ВК - інструмент російської пропаганди.
Так, в ВК реально є проросійськи спільноти та кремлівські агітатори, але разом з цим там є не менш популярні українськи спільноти: патріотичні, націоналістичні, волонтерські, аналітичні, я вже мовчу про українських дрібних підприємців, які знаходили (да і продовжують це робити) там свого клієнта.
І давайте ка я поясню вам різницю між ЗМІ (джерелом пропаганди) та соцмережею. В ЗМІ є власні головні редактори, спільна позиція, всі автори проходять співбесіди, а матеріали - редактуру. В соцмережі немає нічого подібного, тут ви можете зареєструватися від імені будь-якого Васі Пупкіна і одразу писати те, що ви хочете. Це не джерела пропаганди, це вільні майданчики, якими користуються різні користувачі для різних цілей, і читають те, що викликає в них більшу довіру. І це, пробачте, але їх справа, а не держструктур.
2) Кажуть, користування ВК небезпечно, оскільки в руках ФСБ можуть з'явитися наші персональні дані.
Абсолютно не сперечаюся, але скажіть ка мені будь ласка, яку цінність для ФСБ має моя переписка з друзями та дівчатами, або данні про кількість браслетиків, які я зміг продати через цю соцмережу?
Читайте також: Прощення не буде: українська точка неповернення
І можливо, персональні данні на те і персональні, щоб кожен розпоряджувавсь ними сам, так, як він вважає за потрібне? Скажіть мені будь ласка, шановні громадяни, ви зверталися до РНБО або Президента за допомогою в захисті ваших персональних даних? Щось я такого не можу згадати.
3) І одразу, якщо хтось не зрозумів, я топлю не за ВК, Яндекс, або інші ресурси, не в них справа. Проблема в тому, що сьогодні держструктури привласнили собі право визначати, які сайти українцю відкривати дозволено, а які ні. Це не цілком доцільне та правильне обмеження діяльності корпорацій країни-агрессора, це не закриття офісів та представництв, не блокування рахунків або конфіскація майна компанії, це цензура, спрямована проти українців.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки