MENU

Як дискредитують боротьбу громадянського суспільства за судову реформу. ФОТО, ВІДЕО

1341 0

Сьогодні, 6 червня, відбулась акція під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де представники РПР разом із рухом "Чесно" вимагали у ВККС прозорості під час долання вето Громадської ради доброчесності стосовно кандидатів, які не мають бути призначені до нового Верховного суду.

Згідно з чинним законодавством, для подолання вето ГРД члени Комісії мали б консолідувати 11 голосів із 16-ти через таємне голосування на закритому засіданні. Іншими словами, ВККС може легко проігнорувати факти недоброчесності окремих кандидатів і рекомендувати їх до призначення у Верховний суд, а громадськість навіть не дізнається, хто "протягнув" негідних осіб.

Саме тому представники ГРД разом з активістами зібралися, демонструючи свою позицію.

Проблеми під час проведення конкурсу вже не раз описували мої колеги. І про недопуск до конкурсу кандидатів з-поза меж системи, і про закритість суддівських досьє, і про зміну системи нарахування балів за практичні завдання, і про упередженість до кандидатів з боку ВККС, і про тотальне ігнорування висновків ГРД.

Читайте також: Фінал конкурсу у Верховний Суд: про що говорять тенденції

Сьогодні абсурд з боку провладних еліт досяг чергового апогею. Мало того, що засідання відбувалося за зачиненими дверима, й мало хто розуміє, чи відкриють результати голосування, мала місце дійсно непересічна подія, на яку варто звернути увагу.

За півгодини до початку акції під стінами ВККС зібралися не зовсім тверезі чоловіки у спортивних костюмах і бабусі.

Ця "активна спільнота" тримала в руках плакати з очевидно свідомо зробленими помилками:

– ГРД неочікувано стало ГДР ("Германской демократической республикой"?);

– серед вимог щодо прозорості було згадано про недопущення до наступного етапу суддів, стосовно яких немає негативних висновків ГРД;

– вимога до ВККС піти у відставку;

– звинувачення окремих суддів у корупції.

Також зауважу, що алкоспортсмени намагалися не тільки сконцентрувати на собі увагу, викрикуючи завчені лозунги, але й бажали "прорватися" до будівлі ВККС, таким чином дискредитуючи акцію громадських активістів.

Читайте також: Судова реформа: чому нас шиють у дурні

Фактично вищезгаданий перфоманс нагадав тітушок і їхній "Антимайдан" часів Революції гідності, коли в схожий спосіб намагалися дискредитувати ідеї громадянського суспільства.

Тепер влада пішла іншим шляхом. Вони вдаються до абсурдних методів, щоб маргіналізувати подібні протести: приводять на акції "проплачених активістів" з умисними помилками в текстах, запахом алкоголю від "спортменів" і бабусь, що вже були помічені в сумнівних протестах на кшталт "Матери против войны".

Підсумовуючи, спостерігаємо не тільки вкрай негативні тенденції ігнорування підконтрольної владі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але й намагання дискредитувати акції представників громадськості через подібні "нові тренди" з тітушками та бабусями-"кульбабками".

Олександр ЛЄМЄНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини