Магера: Сьогодні – річниця початку реального розвалу СРСР
Часто з боку російських пропагандистів можна почути, що "українці зрадили", "вийшли з Радянського Союзу" і тому подібне.
Звернімося до історичних фактів.
Читайте також: Чому нам потрібен Музей монументальної пропаганди СРСР
Як відомо, Декларація про державний суверенітет України була прийнята Верховною Радою Української РСР 16 липня 1990 року.
Проте за 34 дні до вищезгаданої події, а саме – 12 червня 1990 року, З'їзд народних депутатів РРФСР прийняв Декларацію про державний суверенітет РРФСР. У тексті цього документа, серед іншого, зазначається, що: 1) "дія актів Союзу РСР, що суперечать суверенним правам РРФСР, зупиняються Республікою на своїй території" (пункт 5); 2) "РРФСР залишає за собою право вільного виходу з СРСР" (пункт 7).
Зрозуміло, що метою цього документа було отримання Єльциним і його оточенням реальної, а не декоративної влади. Тому ця Декларація РРФСР наближала як розпад СРСР, так і сприяла відновленню державної незалежності України.
Читайте також: День Росії, або Шизофренія по-російськи
Тож сьогодні, 12 червня, є річниця початку реального розвалу СРСР. Водночас дата 12 червня 1990 року призвела згодом до появи нового суб'єкта міжнародного права – Російської Федерації, держави, якій, на відміну від України, не судилося у 1945 році стати співзасновником Організації Об'єднаних Націй. Це і є парадоксом: держава, яка не є співзасновником ООН, незрозуміло з якого дива займає місце постійного члена Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки