Які перспективи воєнного стану в Україні
Я повністю підтримую заяву секретаря РНБО Турчинова про необхідність згортання антитерористичної операції і переходу до нового формату захисту від гібридної війни з Росією, наголошує у своєму блозі на "Новому часі" військовий експерт Микола Сунгуровський. Виникає тільки питання: чому воєнний стан не було введено раніше? Цей крок потрібно було робити ще три роки тому. Чому його вирішили зробити саме зараз? Радше за все, щоб уникнути позачергових виборів.
Як це буде відбуватися? РНБО має вийти на президента, потім з'явиться указ глави держави про введення воєнного стану, який повинна затвердити Верховна Рада.
Читайте також: Навіщо потрібен закон про відновлення державного суверенітету над ОРДЛО
В указі будуть розписані всі заходи, супутні воєнному станові. Перелік обмежень трохи жорсткіший, ніж при надзвичайному стані. Будуть введені деякі обмеження, скажімо, на свободу слова, на проведення виборів, на переміщення людей, товарів і особливо зброї. Там дуже великий перелік заходів. Але окремо обумовлені ті, які не підлягають обмеженню, – ряд конституційних прав громадян.
Чи торкнеться воєнний стан всієї країни чи тільки окремих регіонів? Все буде залежати від того, як це питання поставлять в указі. У принципі закон передбачає, що може бути загальне воєнне становище і воєнний стан для окремих регіонів. Хоча гібридні загрози, що стоять перед нами, визначають тотальний характер війни. Тобто вся економіка повинна бути переведена на воєнні рейки. Призов також повинен стосуватися громадян в усіх регіонах.
У питаннях прифронтових регіонів може бути окрема специфіка: посилення контролю, введення комендантської години тощо. Тобто всі ці жорсткі заходи не обов'язково вводити в усій країні. В указі президента повинні бути описані всі ці моменти: обмеження для всієї країни і для окремих регіонів.
Читайте також: Від кого Опоблок вимагає припинити війну?
Що стосується реалізації заяви Турчинова і реального переходу країни на воєнний стан, то тут головне зловити хвилю. Не думаю, що ця заява була зроблена у відриві від аналізу всієї ситуації. Після врахування всіх обставин і настроїв таку заяву визнали за можливе зробити. Звичайно, це викличе певну реакцію, як в країні, так і в наших західних партнерів. Не думаю, що ця реакція буде однозначною в той чи інший бік.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки