MENU

Про що говоритимуть Порошенко і Трамп. Три принципові завдання

1730 0

Незабаром президент Петро Порошенко відвідає США для переговорів з американським колегою Дональдом Трампом, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. Очікується, що візит Порошенка до США почнеться вже в понеділок, 19 червня.

Тут немає якихось інтриг. У цій зустрічі головне навіть не стільки зміст, скільки її тактика. Тобто те, як із Трампом говорити, тому що він дуже нестандартний політик. По суті, навіть і не політик. Він звик до інших переговорів і не звик довго й нудно обговорювати складні політичні теми. Тому головне завдання навіть не зміст переговорів, а правильна, адекватна тактика: як найефективніше донести до Трампа, те, що нам потрібно.

Читайте також: Порошенко таки зустрінеться зі Трампом. Раніше за Путіна

Що стосується змісту. Я думаю, що у зустрічі зі Трампом є три принципові завдання. Перше – встановити довірчий позитивний особистий контакт двох президентів, взаєморозуміння між ними. Наскільки відомо з різних джерел, у Трампа вже не склалися стосунки з багатьма політичними лідерами. І навіть подейкують, що після зустрічі з деякими з них Трамп сказав: "Я більше не хочу з ними зустрічатися". Тому тактика дуже важлива: якщо почати вантажити Трампа неприємними незручними темами або тим, чого він не розуміє і не дуже хоче розуміти, то ефект буде негативний. Тому найголовніше – встановити позитивний особистий контакт, взаєморозуміння і довіру.

Думаю, саме над цим, перш за все, б'ються в Адміністрації президента – шукають ключики до Трампа. У принципі, це вже почали вирішувати через телефонні переговори, й начебто навіть вже є певне просування на цьому шляху. Той льодок, який був у Трампа щодо українського керівництва відразу після виборів, нібито почав танути. І тут відзначу одну показову деталь: учора, 14 червня, був день народження Трампа, і, як я розумію, в Адміністрації президента дуже довго думали, що подарувати американському президентові. Це тримається в секреті, але до рішення підійшли ретельно. І начебто Трампа сповістили про те, що йому збираються подарувати, але саме вручення – буде першим, з чого почнеться зустріч.

Друге. Я думаю, що буде обговорюватися співпраця між двома країнами – у формах і стилістиці, прийнятних для Трампа. Як нам співпрацювати? Тут два головні напрями. По-перше, повинна бути спільна історія успіху. Я думаю, це дуже зрозуміло для Трампа, як для бізнесмена: "Ми з великою повагою ставимося до мети Трампа повернути велич Америки, ми зацікавлені, хочемо бути союзником" – тематика могла б обговорюватися приблизно так. Можна сказати, що Україна зацікавлена бути союзником США і тільки виграє від її величі, але ми зацікавлені й у власному успіху, тому сподіваємося, що співпраця зі США дозволить домогтися власного успіху.

Читайте також: Сенат США посилив санкції проти путінської Росії

По-друге, будуть підняті ті проблеми, які з'явилися в України 2014 року  – Крим, Донбас. Яким чином США допоможуть у врегулюванні цього конфлікту? У широкому сенсі мова йде про обговорення всього спектру співпраці між Україною і США, над чим і як обидві сторони повинні працювати, в чому ми зацікавлені, як нам далі вибудовувати двосторонні відносини.

І природно, в контексті теми Донбасу й російсько-української війни я думаю, що українська сторона спробує дуже делікатно, коректно донести до Трампа і його адміністрації аргументи, які Трамп зможе використовувати на зустрічі з Путіним.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини