MENU

Що там з "декомунізацією" українського правопису?

3002 5

Товариство, учора мав коротеньку, але ґрунтовну розмову з директором Інституту української мови Павлом Гриценком. Спілкувалися ми на тему впровадження нового правопису (замість вкрай зросійщеного чинного), над яким працює він та ще низка освітян. Викладу стисло по пунктах.

1. Правописна комісія нині вельми численна і всередині неї створено робочу групу, яка узгоджує та шліфує нові мовні норми. Унаслідок цього процес дещо затягнувся, утім робота активно триває!

2. Нова ортографія буде мати чинний правопис за основу, проте будуть і закономірні зміни. Про них пан Гриценко наразі не має права говорити.

Читайте також: Як справжні цінності беруть гору над ілюзіями

3. Проєкт правопису плянують скічити до кінця 2017 року, обсяг приблизно 300 стор., а відтак залучать громадськість до обговорення норм.

4. Насамперед враховуватимуться думки фахівців/активістів, що мають прямий стосунок до лінгвістики та мови загалом.

5. Комісія вельми обізнана з ситуацією, станом та змінами в українській мові. Усе відслідковується і має належну оцінку. 

6. Є низка проблем, які можуть зіпсувати справу: маніпуляції суспільною думкою, провокативні соцопитування, а також логічність і зрозумілість викладу норм у проєкті.

7. Останній пункт - ключовий. Правописна комісія чітко усвідомлює, що час ухвалити нову справді УКРАЇНСЬКУ ортографію вже настав, тому налаштована боротися до кінця.

Читайте також: Атракціон небаченої жадібності або Чому мене навчили російські сайти

Від себе додаю ще кілька суб'єктивних пунктів:

8. Павло Гриценко видався мені дуже енерґійним, відвертим та мудрим мовознавцем, що заслуговує на довіру. Говорити було на втіху легко, як із рівним.

9. Компетентність та об'ємні знання пана Гриценка поза будь-яким сумнівом. Йому відома не лише теорія, а й практика з реаліями життя (багато подорожує та спілкується з людьми).

10. Рішучість та цілеспрямованість є. Відчутно!

Друзі, а ви що думаєте про декомунізацію правопису?

Олексій ДЕЙКУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини