MENU

Посольство США зриває конкурс до Верховного Суду?!

1982 0

Посол США в Україні Марі Йованович виступає за проведення нового конкурсу на посади суддів Верховного суду, якщо нинішні кандидати не відповідатимуть критеріям доброчесності. Про це у четверг повідомили майже всі вітчизняні інформагенції.

Помовчимо про те, що жодних, визначених хоч би якимись правовими актами "критеріїв доброчесності" в Україні не існує. Це якраз і є головна причина для докорів роботі так званої Громадської ради доброчесності, створеної при Вищій кваліфкомісії суддів. Адже при проведенні конкурсу до ВС саме ГРД визначала рівень доброчесності кандидатів у судді Верховного Суду. Визначала на свій розсуд, без жодних критеріїв і правил, в міру своєї уяви про доброчесність, на суб‘єктивних припущеннях і власних висновках.

Читайте також: Україна втратила багато часу. Без болісних реформ зміни неможливіУкраїна втратила багато часу. Без болісних реформ зміни неможливі

І фінансується ця громадська діяльність грантами з відомої зарубіжної кишені.

А заява посла США прямо свідчить, насамперед, про втручання у внутрішні справи України. Про те, що дипломатичні представники Сполучених Штатів не обізнані із процедурою конкурсного процесу та принципом Верховенством Права.

Це вже не перша спроба посольства США втрутитися і чинити тиск на процес проведення конкурсу до Верховного Суду. І, напевно, сто перша спроба втручання взагалі. Риторичне питання: чому мовчать представники державної влади України? Чому не задіюють дипломатичні механізми, аби вказати послу на його місце?

Нагадаю, що принцип невтручання у внутрішні справи - один з основних принципів сучасного міжнародного права. Цей принцип закріплений у пункті 7 статті 2 Статуту ООН. А такі заяви посла іншої держави можна розцінити як принцип невтручання? Звісно, ні. Незважаючи ні на що, конкурс до Верховного Суду в Україні є безпрецедентним за рівнем прозорості та відкритості. Кандидати щодо яких Громадська рада доброчесності прийняла негативний висновок, надають пояснення у прямому ефіру. І навіть якщо вето ГРД подолано, кандидат може отримати невеликі бали за доброчесність.

Читайте також: Як парламент може допомогти у боротьбі за Верховний Суд

Уявіть собі, щоб посол України вказував компетентним особам чи органам у США, як їм потрібно обирати суддів Верховного Суду.

Напевне, він просто мусить тепер це зробити!

Марія САМБУР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини