ТОП-22 новомодних слова, аби зрозуміти сучасну молодь
Щороку в світі з'являється все більше нових слів і понять, які неодмінно потрібно знати, щоб не відчувати себе людиною, що "випала" з життя.
Словник сучасних термінів не можна видати і поставити на полицю - він застаріє через кілька місяців і доведеться купувати новий. Пропонуємо наш власний список слів, які ми часто чуємо, але не завжди знаємо, що вони означають.
1.UX / UI Design - напрямок в IT-індустрії, пов'язаний з роботою над інтерфейсом продукту (будь-якого - від мобільних додатків до сайтів інтернет-магазинів). Різниця між UX і UI полягає в наступному.
Перша абревіатура від User experience - це перекладається як «досвід взаємодії» і в найзагальнішому сенсі означає, які враження залишаються у користувача від роботи з продуктом.
Читайте також: Що плекає масові срачі на мовну тематику і як цьому зарадити
Якщо ви не можете знайти потрібну кнопку, якщо вам доводиться зробити купу непотрібних дій і у вас ніяк не виходить знайти, куди поскаржитися на ідіотський інтерфейс, це означає, що він дійсно ідіотський і UX відверто підкачав.
Виходить, що UX включає кілька компонентів - це і інформаційна архітектура, і проектування взаємодії, і графічний дизайн, і контент.
2. UI - поняття більш вузьке: за великим рахунком воно має відношення тільки до графічного дизайну. User interface включає набір графічно оформлених технічних елементів (кнопки, чекбокси, іконки і т. д.).
Не можна, звичайно, сказати, що завдання UI-дизайнера полягає тільки в тому, щоб зробити просто красиво. Повинно бути ще і зручно і логічно організовано.
3. Чатбот - віртуальний співрозмовник, здатний підтримувати бесіду, спритно знаходити відповіді на дурні питання, шукати дані, говорити по душах, якщо вам не з ким випити.
Якщо забути про розваги, то чатбот - хороший інструмент для первинної роботи з клієнтами.
4. Мілленіали - вони ж покоління Y - люди, що народилися після 1981 роки, які не знають, що таке перемотувати аудіокасету за допомогою олівця, зате вміють купувати біткойни і приходять в захват від появи гри Pokemon Go.
Вважається, що мілленіали відкладають вступ у доросле життя, не прагнуть вступати в шлюб і заводити дітей, зате люблять самовиражатися в мережах. Відрізнити мілленіала від представника попереднього покоління X легко: якщо людина вміє користуватися Snapchat, значить, точно мілленіал.
5. KPI - ключові показники ефективності (в англійському - Key Performance Indicators, KPI) - самі страшні слова для будь-якого найманого працівника, тому що саме за цими показниками оцінюється його робота.
Читайте також: Мовний вальс Дроздова й Романенка: як дурять довірливих українців
Показники придумує керівництво, співробітникам залишається тільки слідувати і звітувати. Фактично KPI - це те, що раніше називалося продуктивністю праці, тільки тепер до його визначенню підходять більш системно.
6. Коворкінг - офісний простір, призначене для представників вільних професій - фрілансерів, стартаперів, - які вважають за краще економити на офісному приміщенні. Загалом, для всіх, хто не готовий витрачатися на оренду поверху в бізнес-центрі не готовий, а зосередитися вдома не здатний.
Кава, wi-fi, бородаті сусіди в підкачаних штанцях - приємний бонус від роботи в такому приміщенні.
7. CTRClick-Through Rate - це показник клікабельности, тобто відношення числа кліків на баннер до числа показів.
CTR вимірюється у відсотках, і ці відсотки важливі для інтернет-маркетологів, керівників інтернет-ресурсів і представників інших професій, для яких слово «трафік» священне.
8. Триб'ют - у перекладі з англійської tribut - це данина. В даному випадку данину поваги: триб'ютом називають виконання кавер-версії знаменитої пісні відомого виконавця.
Існують триб'ют-альбоми і навіть триб'ют-групи: якщо вам відомий музичний колектив, що виконує виключно пісні, наприклад, Елвіса Преслі, це і є триб'ют-група.
9. Кастомізація - коли продукт (сумочка, друкований пряник або пляшка вина) підлаштовується під вимоги конкретного споживача, це називається кастомізація.
Просіть що хочете: надрукувати на футболці вашу улюблену фотографію, написати на пряник ваше улюблене слово, відтворити на винній етикетці ваше прізвище - і знайте, яким словом буде називатися цей процес.
10. Методологія Agile - методологія управління проектами, прийнята переважно в сфері хай-тек.
Agile передбачає швидкий реліз продукту і виправлення помилок вже за відгуками користувачів. Це гарантія того, що продукт виявиться саме таким, яким його хочуть бачити споживачі.
Ідеального Agile не існує, але менеджери з управління проектами в Кремнієвій долині і інших IT-кластерах дуже до нього прагнуть.
11. Тьюторіал - у вузах є тьюториал - те ж саме, що і семінар, практичне заняття з тьютором, що дозволяє засвоїти матеріал, який ви проходили самостійно (наприклад, якщо ви вчитеся на заочному). В Інтернеті існують туторіали - покрокові пояснення (найчастіше відео), що дозволяють зрозуміти, як зробити манікюр, полагодити карбюратор або приготувати яйце-пашот.
Читайте також: 10 українських слів, яких не скажеш російською
12. Хакатон - форум розробників, на який збираються програмісти, архітектори, дизайнери та інші фахівці IT-індустрії, щоб разом обговорити якусь проблему.
13. Влогер - те ж саме, що і блогер, тільки цей пише не про себе, а знімає відеоролики. Влогер може присвячувати свій влог якійсь темі - бувають модні, кулінарні, б'юті-влогери. А може просто транслювати якісь події зі свого життя в режимі реального часу в Periscope (хто це дивиться, незрозуміло).
14. Хайпів - раніше це називалося галасом, тобто гострої реакцією в соцмережах на подію, висловлювання або флешмоб. Як правило, хайп, що піднявся в соцмережах, плавно перетікає в ЗМІ.
15. Вейп - електронна сигарета або інший пристрій для ширяння теоретично менш шкідливе, ніж звичайна сигарета.
Вейпери дихають ще не тютюном, а хмарами пару з запахом ванілі або вишні, об'єднуються в клуби і говорять про наявність цілої вейп-культури. У курців представники цієї культури викликають нездоровий сміх: дихати карамеллю - це, на їхню думку, чистий дитячий сад.
16. Паб-квіз - вікторина в барі, кафе або ресторані, завдяки якій люди, які зібралися посидіти за кухлем пива, відчувають, що не просто бездарно втрачають час, а тренують мізки і змагаються з такими ж інтелектуалами, як і вони самі.
17. Хейтер - віртуальний недруг, який вважає своїм обов'язком залишати негативний коментар на будь-яке ваше висловлювання. Чи не зобов'язаний бути тролем, але неодмінно повинен вас ненавидіти.
18. Шеймінг - те, чим зазвичай займаються в соцмережах Хейтер: Шеймінг - це негативні коментарі, пов'язані з зовнішнім виглядом людини.
Існує маса різновидів Шеймінг - слатшеймінг (коли дівчину звинувачують у сексуальному нерозбірливості, грунтуючись на зовнішності), бодішеймінг (йому піддаються повні і дуже худі люди) та інше.
19. Гіроскутер - планка з колесами по боках, успішно заміняє скейтборд того, хто не здатний тримати баланс.
Гіроскутер обладнаний електродвигунами і гіроскопічними датчиками, завдяки яким балансувати на планці виявляється простіше, ніж на звичайному скейтборді.
Читайте також: Чим донька від дочки відрізняється
20. Бриф - перелік запитань, на які повинен відповісти замовник, перш ніж виконавець приступить до роботи.
Він призначений для того, щоб між клієнтом і людиною, який виконує замовлення, не виникало ніяких недомовок.
Корисна штука для маркетологів, копірайтерів та розробників - словом, для тих, кому необхідно задовольнити побажання клієнта і заздалегідь уникнути можливих претензій з серії «Це зовсім не те, що я хотів». Тому що, як відомо, «який бриф, такий і креатив».
21. Референс - еталон або приклад, на який орієнтується дизайнер або художник при виконанні замовлення: він дозволяє зрозуміти, що саме хоче замовник. Це може бути малюнок, фотографія або ще якесь зображення, яке показує, як треба.
22. Підкаст - свого роду аудіоблог: текст, записаний в аудіофайл, який можна прослухати на сайті. Наприклад, наш подкаст
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки