MENU

Що, крім Парижа: бюджетна подорож французькою провінцією

1573 0

Безвіз

Безвіз реально працює для біометричних паспортів. У мене політ до Франції був з пересадкою у Польщі. Відповідно, там я проходив паспортний контроль для входження до шенгенської території. У мене прикордонник у Польщі російською запитав:

— Где виза?

— Нету, Украина, безвиз.

Поставили штамп і вперед.

Але не варто розслаблятися. Переді мною також був українець, і його польский прикордонник питав жорстко: ціль, куди їдемо, план, час, до кого, скільки грошей є з собою.

Для проходження ретельної перевірки потрібно:

— мінімум 30 євро на день (готівка — найшвидше; у випадку з карткою — деякі перевіряють через термінал, деякі повірять справці про платіжоздатність від банку);

— картка безконтактна з фото та пробитим ім'ям (visa, mastercard…);

— усі підтвердження, що ви забронювали готель/хостел;

— якщо подорожуватимете по країні — квитки на автобус, поїзд, літак;

— якщо їдете в гості, то запрошення від людини, копія паспорта того, до кого їдете — якщо знайомий не являється громадянином Франції, то ще потрібна ксерокопія його віз (не туристичних) та спеціального папірця, що він працює/вчиться легально.

Читайте також: Как сгонять на поезде в Европу

Міста

Париж

Багато людей уявляють Париж романтичним містом, але він таким насправді не являється.

Метро: приготуйтеся потратити багато нервів на те, щоб розібратися в переплетенні гілок і переходів: коридор коридорами через коридор коридора — саме так можна описати пересадки з різних станцій.

Їжа дорога, багато національних культур — спочатку це дратує, але потім звикаєш.

Біля входу до Ейфелевої вежі знаходяться зона контролю без рентгену — не варто брати з собою великі рюкзаки, бо все перелапають в ньому. Є два варіанти піднятися на перший та другий поверхи — пішки (близько 6 євро) та ліфтом (близько 10 євро). Краєвид на місто Париж шикарний — воно того варте. Якщо хочете полоскотати собі нерви, тоді піднімайтеся на третій поверх — тільки ліфт і ціна близько 15 євро.

Якщо хочете потрапити в Нотр Дам де Париж, то підготуйтеся до того, що півдня простоїте під спекотним сонцем у черзі. Я не наважився, тому скільки коштує — не знаю.

Лувр дуже великий, готуйтеся витратити як мінімум півдня, щоб його оглянути. Там є все, що стосується мистецтва: не тільки картини, фрески, статуї, ювелірні вироби, а й старовинні речі з археологічних розкопок. Вхід 15 євро.

Ле-Ман

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом (ціни на квитки — в кінці тексту).

Нічого особливо цікавого туристам у місті немає, тільки поруч легендарний гоночний трек в Ле-Манс 24.

Унікальність гонки Ле-Манс 24 у тому, що вона триває майже добу на одній і тій самій машині з кількома гонщиками. Зараз в середньому вони намотують 400 кругів і сумарну дистанцію 5400 км. Це змагання виробників ("Ягуар", "Феррарі", "Порше", "Альфа-Ромео", "Ауді", "Бентлі" і так далі), у кого авто проїде не тільки цілу добу з великим навантаженням (на витривалість), а ще й приїде першим (на швидкість). Такі гонки і зараз проходять там раз на рік.

Нант

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом, літаком (ціни на квитки — в кінці тексту).

Місто називають інколи долиною Луари (річка, яка там протікає). Я б сказав, це найчистіше місто, яке я бачив у Франції. Є що дивитися, можна залишитися на 1 день.

Саме тут дуже вдале поєднання історії та сучасності. Сучасна архітектура — просто кайф, такі незвичайні будинки. І при цьому сучасність не вступає в протиріччя з минулим, а навпаки — доповнює. Нам би такий досвід, особливо на Поділ.

З 1979 року в Нанті проводиться кінофестиваль трьох континентів. З 2007 року в Нанті функціонує парк технічних атракціонів, інспірованих творами Жуля Верна, під назвою "Машини острова". Ще гляньте на замок Анни в центрі міста.

Сан-Мало

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом (ціни на квитки — в кінці тексту)

Я б сказав, найбажаніше місто для туриста.

Це замкове портове місто, що знаходиться біля затоки Ле-Ман, можна спостерігати відливи та припливи. Дуже цікаво за цим спостерігати. Особливо коли дивишся вранці — а в затоці розкидані сторожові башні.

Порнік

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом до Нанту, а потім автобусом (ціни на квитки — в кінці тексту).

Дуже спокійне маленьке містечко, яке омивається Атлантичним океаном і течією Гольфстрім.

Нічого особливо історично цінного тут немає для туризму, але варто з'їздити тільки щоб покупатися в океані. Там є пляжі як під наглядом рятувальників, так і без. Варто купитатися в сонячний день і зі спокійними хвилями, бо там є багато великих каменів на берегах.

Леон

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом, літаком (ціни на квитки — в кінці тексту).

Звичайне промислове містечко, як наш Дніпро, в якому збереглася культурна спадщина. Має власне метро, є річкові порти та два пасажирських аеропорти. Саме в Леоні я вперше у Франції побачив безпілотний шатл в метро.

І щоразу, коли я повертався пізно в готель, або виходив дуже рано, я спостерігав таку картину: вздовж однієї вулиці припарковані кілька десятків фургонів з повіями, яких охороняли сутенери.

Марсель

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом, літаком (ціни на квитки — в кінці тексту).

Друге за чисельністю населення місто Франції після Парижа. Найбільший порт Франції, одне з найбільших міст на Середземному морі. Дуже схоже на Одесу. Ці порти, пляжі, дворики, будинки... Але на відміну від Одеси, яка зіпсувалася з припливом туристів (Дерибасівська — це вже не історична вулиця — а атракціон вуличної їжі), в Марселі відчувається свій дух міста. І відвідати є що, і покупатися є де, і пляжі чисті — супер!

Куди сходити обов'язково:

Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Гард (XIX століття).

Замок Іф, розташований на однойменному острові в Середземному морі на відстані однієї милі від Марселя.

Сад Жарден-дю-Фаро на березі біля нового порту.

Старий порт.

Місцеві мешканці пропонують дуже смачну їжу, і вона дешевша, ніж у McDonald's. Наприклад, великий багет з капустою, помідором і вареною куркою або бринзою (для веганів) обійдеться в 3 євро + вода 0.5 євро за літр — проти бігмак-меню за 7 євро.

Женева (Швейцарія)

Добиратися до нього з Парижа можна поїздом, автобусом, літаком (ціни на квитки — в кінці тексту).

Вирушив туди, бо в першу чергу я — фізик, і не побачити сучасний стан наукових досліджень в ЦЕРНі, скажемо так, найпередовішу грааль науки — це гріх.

Думаю, що всі чули про знаменитий бозон Хігса? Дістатися туди досить просто: сідаєте на трамвай №8 і їдете на кінцеву. Там є два музеї — виставковий про технології та про науку, обидва безкоштовні. Також, за попередньою реєстрацією на їхньому сайті, можна прогулятися на коротенькому відрізку прискорювача — так би мовити, доторкнутися до труб.

Архітектура у місті нагадує німецьку. Тут нема на що дивитися, окрім одного з найвищих фонтанів в Європі. І що? Ну фонтан…

Транспорт

Поїзди

Щодо залізничного сполучення, то воно поділяється на два типи: швидкісні міжрегіональні поїзди (TGV) та регіональні поїзди (TER).

Ціни на TGV, як правило, найдорожчі: коливаються від 20 до 100 євро. Вони різні для різних вікових категорій та дистанцій подорожі. Також варто купувати квитки заздалегідь.

Щодо TER, то ці поїзди менш швидкісні (160-200 км/год проти 300-400 км/год) і ціни на них не залежать від часу купівлі квитка, але іноді може виникнути ситуація, коли заздалегідь куплений квиток на TGV може бути дешевшим за TER.

Також існує кілька напрямків в Франції, які обслуговуються швидкісними поїздами лоу-кост — OuiGo. www.ouigo.com .

Їх комфортабельність майже не відрізняється від TGV, але квитки значно дешевші, ціна коливається від 10 до 40 євро, причому дуже часто не залежить від дистанції. Але на відміну від TGV, тут потрібно доплачувати за багаж.

Читайте також: Франция к 2023 году начнет использовать высокоскоростные автономные поезда

Зокрема, в Парижі поїзди OuiGo йдуть з розташованого в декількох десятках кілометрів від центру вокзалу Marne-la-Vallée, добиратися до якого потрібно регіональними поїздами майже півгодини. При цьому пасажирам пропонується прибути на вокзал за півгодини до відправлення для проходження контролю багажу. На звичайному TGV такого немає. На швидкісних треках поїзд спокійно розганяється до 350 км/год (рекорд TGV — 575 км/год).

Приміські автобуси

Добратися до місць, де вже не ходить TGV, можна на TER (регіональні, макс 200 км/год). Але я робив дешевше. До складу SNCF входить також автобусна компанія OUIBUS www.ouibus.com. Автобуси курсують на тих напрямках, де немає залізничної колії або пасажиропотік невеликий. Часто, щоб дістатися до місця призначення, SNCF продає комбінований квиток "поїзд + автобус". У випадку якщо немає OuiBus, брав квитки у німецької FlixBus. Знову ж таки, якщо брати квитки раніше, то можна придбати в один бік за 10 євро.

Трамваї та автобуси у містах

В кожному місті існує своя транспортна компанія, наприклад в Нанті — Tan. В кожному місті, де є трамваї, їхній дизайн відрізняється. Квитки можна купити як для разової поїздки на годину, так на цілий день або на місяць.

Ціни на квитки в кожному місті різні і коливаються від 1,4 до 2 євро. Щодо проїзних на місяць, то 40 євро (в Нанті) це ціна для пасажирів до 26 років. І ця ціна також різна в кожному місті. Туристам буде вигідно брати проїздний на день на всі види транспорту (9 євро в Нанті) — і вона також різна в кожному місті. Є квитки на групу з кількох осіб. В залежності від міста, це може бути від 6 до 15 євро.

Варто зазначити, що разовий квиток діє годину для трамваїв та автобусів. Заходимо, компостуємо, робимо пересадку, знову компостуємо і сподіваємось встигнути дістатися за годину до призначеного місця. Якщо не встигаємо, нічого страшного — головне, не зустріти по дорозі кондукторів, інакше буде штраф, якщо час квитка вийшов. Чіткості графіка можна позаздрити, але якщо не встигаєте і біжите за автобусом чи трамваєм — знайте, водій не буде чекати вас. Загалом квиток виглядає як маленька картонка з магнітною стрічкою на ній.

Аеропорти

У Франції багато аеропортів: майже кожне більш-менш велике місто має аеропорт, ато й кілька, для економ/бізнес та для лоу-костів. Інколи, якщо купувати квитки раніше, можна отримати в деяких випадках дешевше і швидше за автобус чи поїзд. Наприклад, від Нанту до Леона туди і назад для лоу-коста EasyJet квиток коштує 100 євро. Час польоту туди або назад — година. На автобус така ж сама ціна, але час подорожі 8 годин.

Мова

Французька мова дуже відрізняється від англійської. У великих туристичних містах вас можуть зрозуміти та поспілкуватися англійською. У передмісті і далі вас можуть вже не розуміти.

Робота магазинів

Поняття "цілодобово" там немає. Магазини, кафе у будні дні з 21 години вже закриті, а у вихідні взагалі мало що працює. Тому, якщо треба купити щось в маркеті, то краще не затягувати і зробити це в будні дні. Це стосується і McDonald's в центрі міста.

Зв'язок

Wi-Fi є всюди, але не вийде просто так підключитися, навіть у McDonald's. Кожного разу потрібна авторизація. Швидкість катастрофічно низька, зв'язок вибиває через кожні 20 — 30 хвилин.

У Франції є один гарний оператор — "free". Коштує близько 2 євро + стартовий пакет 10 євро, дає 50 мгб інету та 2 години розмов по Франції. Маючи на борту SIM-картку від free, можна під'єднатися до їх Wi-Fi безкоштовно. Зручно, що він є у багатьох містах і можна не витрачати мобільні тарифи, наприклад, на загрузку карти. Він зручний ще тим, що можна один раз купити, покористуватися місяць і відкласти до наступної поїздки.

Якщо подорожувати по всій Франції, то мінімальний зв'язок потрібен тільки вже для того, щоб підзагрузити карту і прокласти маршрут.

Центр туризму

Щодо центрів туризму, то вони є майже в кожному місті. Як правило, знаходяться біля вокзалу. Там можна підзарядити техніку, підключитися до Wi-Fi, глянути розклад автобусів чи поїздів і взяти собі паперову карту міста.

Оренда велосипедів

Кожне місто має державну підтримку велотранспорту, майже скрізь є добре розвинута велоінфраструктура. Майже по всьому місту розкинуті автоматизовані парковки для 5-10 велосипедів. Інколи масштаби міста дуже великі, і пішки за день усе пройти нереально, тому, як варіант, можна орендувати велосипед.

Платите карткою заставу близько 150 євро (в деяких містах 300), які повертаються на картку після повернення велосипеда на автоматизовану парковку, і платите невелику суму за день користування. В Нанті це 1 євро, якщо поїздка велосипеда від однієї стоянки велосипедів до іншої не перевищуватиме 40 хвилин, якщо більше — то треба платити додатково.

Житло

Проживання досить дороге. Наприклад, в центрі Парижа місце в хостелі за 1 людину — від 50 євро. На околиці — можна знайти готелі, де за двох ціна від 20 євро.

Віталій ГОЛОВІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини