MENU

Реформа освіти: вчитись не обов’язково

2043 0

Освітня реформа, устами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, набула нових барв та відтінків. На його думку, вища освіта українцям взагалі не потрібна. Зокрема, бажання її отримати є рудиментом, а сам диплом не гарантує хорошої роботи. А от випускників ПТУ, як і звичайної робочої сили, в Україні бракує. За ними, переконаний прем’єр, майбутнє держави.

З огляду на озвучені очільником уряду передові просвітницькі ідеї можна презентувати освітню реформу з гаслом: «Країні не потрібні освічені люди, вчитися не обов’язково». Загалом, цю ідеологію наша країна і так старанно реалізовує, знищуючи поетапно шкільну освіту. Наприклад, ми продовжуємо стрімко втрачати сільські школи. А й правда, навіщо вони нам? Достатньо церковно-приходської, і на поля… Ми ж тепер офіційно повертаємося в часи кріпосного права.

Читайте також: Что тормозит реформы в Украине

Крім того, максимально занизивши заробітну плату вчителя, держава, фактично, вбиває його мотивацію якісно навчати дітей. Більше того, викладацька професія нині все більше асоціюється з безперспективністю та депресивністю. Будьмо відверті, найкращі випускники оминають педагогічні заклади. На їхню думку, це дорога в нікуди.

Абсурдна дійсність така, що бути сантехніком - перспективніше з фінансового погляду, ніж працювати педагогом. Таке відчуття, ніби правлячий клас прибирає конкурентів для своїх дітей, які навчаються у престижних українських та зарубіжних школах. Отож, років так за десять звичайні школярі не зможуть конкурувати з «дворянськими» дітьми.

Пан Гройсман, порадивши українцям орієнтуватися лише на робітничі професії, мав би для чесності повідомити, де ж навчаються його діти. Хоча б назвати країну знаходження їхньої школи. Адже вони точно не ходять у звичайний навчальний заклад, з потрісканими стінами, розламаними партами, класом на 35 дітлахів та з втомленими від навантаження та зубожіння вчителями. І точно його діти не вступатимуть у найпрестижніші ПТУ України. Більше того, вони і не в Україні отримуватимуть вищу освіту.

Прем’єр-міністр, закликаючи народ йди до ПТУ, мабуть, забув, що своїми ж руками підписав смертний вирок цим закладам. Відповідно до програми децентралізації, ПТУ повністю переходять на баланс місцевих громад, які фізично не зможуть забезпечити їхнє існування. В найближчій перспективі ніде буде отримувати кваліфіковану робочу професію.

Читайте також: Як подолати кризу освіти

Залишилося додати, що це вже не перша «порада» від уряду. Міністр соцполітики Андрій Рева нещодавно порекомендував українцям змінити свій раціон харчування. Згідно з новими урядовими стандартами, українці мають менше їсти, тоді і грошей у них залишиться більше. Наприклад, для сплати тієї ж нової комуналки. Цікаво, які ідеї має уряд щодо пересування українців, об’єму спожитого кисню чи рекомендованої кількості нечистот з одного громадянина?

Неодноразово від пересічних громадян чув пропозицію, як саме забезпечити відродження української освіти. Ідея дуже проста. Її можна було б реалізувати в межах нової освітньої реформи. Суть полягає в тому, аби діти абсолютно всіх державних службовців, включаючи президента і прем’єра, навчались винятково у загальноосвітніх державних школах України. І вищу освіту здобували за тим же принципом. Дуже цікаво, як відреагував би на таку пропозицію сам прем’єр-міністр України?

Володимир ПИЛИПЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини