Як Порошенко говорив неправду про Верховний Суд
Сьогодні, 7 вересня, зі трибуни парламенту президент заявив таке: "Влітку завершився безпрецедентний конкурс із формування нового Верховного Суду... І як показує рейтинг переможців конкурсу, у 80% випадків Вища кваліфікаційна комісія суддів погодилася з Громадською радою доброчесності. Кандидати, до яких Рада мала претензії, не потрапили до фінального списку. 90% переможців конкурсу раніше не працювали у Верховному Суді. Близько 30% – є адвокати і науковці".
Практично кожне з цих тверджень – або відверта маніпуляція, або просто неправда.
1. ВККС насправді заплющила очі на більшість висновків Ради доброчесності. Зі 133 негативних висновків Громадської ради доброчесності ВККС погодилась лише із 51, решту подолала. 51 від 133 – це 38%. Якщо додати сюди ще вісьмох кандидатів, які відмовилися від участі добровільно, виходить 44%, але аж ніяк не 80%.
2. У списку фіналістів конкурсу – чверть недоброчесних кандидатів. До числа 120 "переможців конкурсу" потрапили 30 недоброчесних. Серед них – ті, хто займався політичними переслідуваннями, покривав суддів Майдану, зухвало порушував права людини. Інші подібні, хто не потрапив до рейтингу, офіційно визнані доброчесними і тепер отримуватимуть втричі більшу зарплату з наших із вами грошей. Тому теза про те, що "кандидати, до яких Рада мала претензії, не потрапили до фінального списку", просто не відповідає дійсності.
3. Маніпуляція про "90% не працювали раніше в Верховному Суді". Новий ВС створюється замість чотирьох касаційних судів. Судді цих судів складають половину від "переможців".
Читайте також: Як (не) заплющити очі на недоброчесних кандидатів до Верховного Суду
4. Адвокатів і науковців серед фіналістів конкурсу – лише близько 20%, а не 30%, як заявляє президент. А значить, решта 80% "переможців конкурсу" – представники старої судової системи. Може, саме їх мав на увазі президент, але переплутав цифри?
Пане Президенте! Дозвольте вкотре нагадати Вам, що саме Ви як автор реформи несете всю повноту політичної відповідальності за її результат. Від цього результату залежить майбутнє України – не більше й не менше, бо з цими суддям нам жити наступні років 25. А поганий результат реформи не вдасться приховати за гарними цифрами. Якість суду – це долі людей, це інвестиційний клімат, це добробут кожного з нас.
Подивіться на обличчя цих людей і на результати їхньої діяльності. Ви вважаєте, ці люди здатні забезпечити справедливе правосуддя?
Читайте також: Як парламент може допомогти у боротьбі за Верховний Суд
Зображення в повному розмірі – за посиланням
Але це ще не пізно змінити. Саме від Вас, пане Президенте, значною мірою залежить, чи будуть ці кандидати призначені суддями, чи ні.
Вишенька на торті
Зараз парламент розглядає нові процесуальні кодекси, без яких Верховний Суд не запрацює. І саме в цих кодексах за ініціативою президента вбивають одне з небагатьох справжніх досягнень судової реформи ще 2014 року – вільний відеозапис у суді.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки