MENU

На сесії Генасамблеї ООН не буде прийняте рішення щодо відправки миротворців на Донбас, – політолог

2682 0

На 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка 12 вересня розпочала роботу в Нью-Йорку, не буде прийняте рішення щодо відправки миротворчого контингенту на Донбас.

Таку думку під час конференції політичних експертів в прес-центрі "Голос UA" висловив політолог Денис Кірюхін.

Читайте також: "Путінські" миротворці на Донбасі. Про що нові плани Кремля

"Я не очікую, що на сесії Генеральної Асамблеї ООН буде прийняте рішення щодо миротворців в Україні, оскільки немає консенсусу всередині "нормандської четвірки" та США, яким має бути формат цієї місії", - сказав він.

Політолог відмітив, що за прогнозами експертів з питань міжнародних відносин проект резолюції щодо миротворців, запропонований Росією, можуть підтримати 9 з 15-ти членів Ради безпеки ООН. Окрім самої РФ, це - Китай, Франція, Болівія, Єгипет, Італія, Казахстан, Сенегал, Ефіопія.

Водночас, додав він, інші члени, зокрема США "зможуть накласти вето на російську резолюцію".

На думку політолога, питання відправлення в Україну миротворців "буде заговорене" на сесії Генасамблеї ООН через відсутність єдиної позиції, яким є конфлікт на Донбасі – конфліктом всередині країни чи протистоянням з агресією РФ.

"Питання, насправді, впирається в те, як розуміти цей конфлікт. В залежності від того, як розуміється конфлікт – туди і направляються миротворці. Якщо розуміти конфлікт, як протистояння України і невизнаних "республік", тоді діє план Росії. Якщо розуміти конфлікт, як захист України від агресії РФ, тоді цілком логічні ті пропозиції, з якими виступила Україна. Власне, конфлікт інтерпретацій – це та проблема, яка не дає зрушити з місця політичну частину мінських домовленостей та розміщення миротворців на сході України. Тому я думаю, що це питання буде заговорене на Генасамблеї ООН", - розповів експерт.  

Читайте також: Путин раскрывает "немецкие консервы"

Нагадаємо, раніше Росія направила в ООН проект резолюції щодо відправлення на схід України миротворчої місії. В російському документі пропонується розмістити миротворців на лінії розмежування. Натомість, Київ наполягає, що миротворчий контингент необхідно розмістити на українсько-російському кордоні.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини