MENU

Слово – зброя: як не стати союзником ворогів

1125 0

Чи існує така фігура мови як "країни колишнього Третього Райху"?

Ну, на кшталт "у Чехії, як країні колишнього Третього Райху, сьогодні теж велика українська еміграція"; або "ПіС у Варшаві взяв більшість голосів, що досить дивно для країни колишнього Третього Райху"; або "в Україні досі невирішене земельне питання, що не є унікальним для країн колишнього Третього Райху".

Не чули? А я от знаю молодих українських журналістів і громадських діячів, які народжені вже після смерті СССР. А все собі токують про події в "країнах колишнього СССР", а бува шо й "у республіках бувшого СССР".

Читайте також: П'ять невивчених уроків Другої світової для українців

Це називається безплатні помічники сил реваншу. Московського. Бо відтворюють метамапу московської імперії. За межами Московщини. Українською мовою. З непередбачуваними для нас і сусідів результатами.

Щоправда, останній випадок зі французькою газеткою Le Monde навіює думку, що такий словник – "країни колишнього Райху/СССР" – невипадковий. А цілком свідомо стимульований "країною-переможцем ВОВ" у теперішній час.

От кілька днів тому в Le Monde вийшла публікація зі зворотами "Естонія, Литва, Латвія – колишні республіки СССР".

І що?

Читайте також: Хто стоїть за "рекламною кампанією" про російську мову як хворобу. ФОТО

Посли цих трьох країн звернулися зі спільним листом до марксистської редакції в Парижі. І нагадали: Латвія, Литва Естонія ніколи не входили до складу СССР. Добровільно. А незалежність 1991 року – це не час створення трьох держав, а їх відновлення – після 45 років совєцької окупації.

А що нам? Нам треба й собі взяти за основу ці тези естонців, литовців, латвійців. Зась називати самих себе "колишньою республікою/країною СССР". Зась так називати навіть нещасну Білорусь/Вейшнорію. І будь-яку іншу країну, яка перебувала чи перебуває під московською окупацією.

Годі з СССР. Годі з Райхом. Палимо останні московські метамапи.

Ростислав МАРТИНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини