Безпековий і політичний вакуум у чорноморському регіоні
Поділюся кількома думками за результатами експертного Форуму з питань чорноморської регіональної безпеки
Розвиток подій у регіоні носить і в найближчій перспективі матиме конфронтаційний характер аж до можливості загострення наявних чи виникнення нових конфліктів, зокрема у вигляді міждержавних воєн.
Читайте також: Американська армія й російська загроза: слабкість як запорука сили
ЄС не відіграватиме впродовж найближчого часу будь-якої суттєвої ролі в регіоні.
Роль НАТО в регіоні, за невеликим винятком пов'язаним з активністю Румунії, буде обмежена ресурсами чорноморських держав-членів Альянсу.
Туреччина уникатиме активної ролі в чорноморському регіоні, зосередиться на "торзі" з НАТО та США з одного боку та РФ із іншого боку задля досягнення своїх національних пріоритетів у сфері безпеки. На найближчу перспективу це майже без винятків стосуватиметься недопущення виникнення курдської держави.
Читайте також: До яких стратегічних змін призведе надання Україні американської зброї
РФ продовжуватиме використовувати усі наявні ресурси для забезпечення домінування в чорноморському регіоні. При цьому невідомо/незрозуміло/важко спрогнозувати, скільки в реальності в неї політичних, економічних і військових ресурсів для досягнення цієї мети.
США не має доктрини чи стратегії дій в регіоні. Із позиції процесів останнього десятиліття США проводили непослідовну, а часом і суперечливу політику щодо найбільш важливих подій чи процесів у регіоні. Загальна тенденція до скорочення присутності/втручання США в регіоні створює безпековий та політичний вакуум, який намагається заповнити РФ.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки