MENU

Раціон життєлюба: як харчуватися, аби пригальмувати процеси старіння

2432 0

Під назвою "Життєлюб" у Гідропарку існує прекрасне місце сили – клуб для людей похилого віку. Туди приходять красиві елегантні пані та сивочолі чоловіки. Вони слухають безкоштовні лекції, дивляться чудові фільми, танцюють і просто спілкуються і вже від цього молодіють.

18 вересня я була щаслива зустрітися з цими мудрими, страшими людьми і прочитати для них лекцію про харчування.

Оскільки був світлий день, на екрані нічого не було видно, то мені довелось користуватися фліпчартом, але це був супер досвід:)

Приїхали навіть моя мама і вперше послухала мене. Після цього клятвенно мені пообіцяла, що щодня таки буде ходити, бо "зрозуміла, що не лише їжа, але й рух є ліками від старості".

Коли ми стаємо старшими, в організмі поступово накопичуються різноманітні "поломки" та "збої". Поступово втрачає силу і сама система "ремонту" поломок.

Читайте також: Спокуси, які відривають від нашого життя роки

Стає менше клітин, які працюють на повну силу. Слабне імунітет, втрачають силу ферменти та гормони. Погіршується засвоєння всіх харчових речовин, поступово втрачаються м'язи, втрачають еластичність судини, погіршується пам'ять.

Як максимально сповільнити та навіть пригальмувати ці процеси за допомогою харчування?

Отже, якщо коротко, ХАРЧУВАННЯ ПІСЛЯ 65+

Харчуватися потрібно 3-4 рази в день, бажано в один і той же час.

Кожен прийом їжі має бути збалансованим і різноманітним, тобто містити і білкову страву, і овочеву (з різних овочів), і і трошки круп'яної, і корисні жири.

Вибирати якісний білок: яйця, кисломолочні продукти, нежирні сорти птиці та м'яса, рибу (якщо морську, то краще -- солоні оселедець та скумбрію, попередньо вимочені), з бобових -- сочевицю та маш (вони легше засвоюються, ніж квасоля та нут), гриби -- у виглядів супів-пюре та паштетів. Якщо кількість білка у віці 40-60 треба зменшувати, то після 65 -- навпаки, збільшувати. Дефіцит білка веде до втрати м'язів, остеопорозу, слабкості, поганого засвоєння їжі і ризику онкозахворювань.

М'ясні та рибні страви бажано готувати в меленому вигляді -- паштети, фрикадельки, тефтельки. Так легше засвоюється.

Вибирати якісні крупи: гречану, вівсяну, жовтого пшона, кіноа, щириця (амарант), додавати до них насіння льону.
Вибирати корисні жири: насіння льону (краще, ніж лляна олія), насіння гарбуза, соняшника, горіхи різні, але не смажені, оливкову нерафіновану олію, вершкове масло 82% жирності, омега-3 жири (без надмірностей).

Читайте також: Європейська медицина з пострадянським обличчям

Особливо цінні – вітамін С (смородина, настій шипшини, петрушка, червоний перець), вітамін Д (знаходження на сонці до 10-11 та після 16-тої години, печінка тріски; магній – висівки вівсяні та рисові.

Скоротити до мінімуму надходження цукрів з їжею – замість цукерок та печива – ягоди, 1-2 фрукта в день (сливи, яблука, цитрусові).

Дотримуватися розміру порцій: це приблизно, як два складені докупи кулаки (повністю наповнені). Вивчити вислів "хара хачі бу", що в перекладі з японської приблизно має таке значення: "потрібно з'їсти лише 80% їжі з тарілки, а 20% зилишити для здоров'я".

Обов'язково вживати квашені продукти: капусту, огірки, мочені яблука, буряковий квас. Це омолоджує мікрофлору та захищає від багатьох хвороб.

Група "омолоджуючих" продуктів:
- зелені листові овочі (особливо - петрушка, капуста, шпинат, рукола);
- порошок куркуми;
- зелений чай;
- імбир;
- часник та цибуля;
- напій з цикорію;
- топінамбур сирий;
- насіння льону;
- морква сира та гарбуз (може бути запеченим);
- чорна смородина, чорноплідна горобина, малина, вишня, журавлина.

Кулінарна обробка: виключно відварювання та зрідка – тушкування.

Часто вживати супи-пюре.

Знайти і полюбити свій ікігай – тобте те відчуття (енергію, натхнення), яке підніме вас з ліжка і дасть сили прожити щасливо свій день.

Живіть щасливо, молодо, радійте своєму часу на землі і намагайтеся прожити якомога довше! Дякую всім, хто завітав на лекцію, Ви були прекрасні!

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини