MENU

Нардепка: Агресивна риторика і грубий тиск на сусідів – візитівка угорської влади

1851 0

Коли дипломат, міністр європейської держави погрожує "боляче вдарити по майбутньому" сусідньої європейської держави і блокувати її ініціативи в міжнародних організаціях, то такий посадовець принижує насамперед самого себе і свою країну.

Те, що Україна є державою європейською, випливає вже з нашої історії й географії. А як українці відстоювали свій європейський вибір на Майдані й обстоюють його зараз, захищачи свою країну та всю Європу від російської агресії, бачив увесь світ і підтримує нас.

Наш європейський вибір є незворотнім. Недоброзичливці в окремих країнах ЄС можуть допомагати Москві ускладнити для нас цей шлях, але ніколи не спинять повернення України додому в Європу.

Читайте також: Позиція Угорщини у мовному питанні мало чим відрізняється від позиції РФ – політолог

На жаль, агресивна риторика і грубий тиск на сусідів стали візитною карткою нинішньої угорської влади. Подібних нападок зазнавали і Словаччина, і Румунія, і тепер – Україна. Очевидно, проблема не в сусідах Угорщини, а у вкрай низькій політичній культурі й агресивності деяких будапештських політиків.

Можливо, це пов'язано з наближенням виборів в Угорщині, можливо, надто теплими зв’язками з путінським режимом.

Закон України "Про освіту" запускає важливу реформу і створення замість пострадянської – нової якісної системи освіти європейського взірця.

Мовна стаття цього закону, як Україна неодноразово пояснювала угорським колегам, цілком відповідає Конституції України, європейській практиці та ратифікованим Україною міжнародним угодам. І наша ініціатива про експертизу цієї статті в Раді Європи демонструє цілковиту відкритість України в цьому питанні.

Згідно з новим законом, представники угорської меншини зможуть за бюджетний рахунок отримувати освіту угорською мовою в дитсадках і початковій школі. У базовій і профільній школі, а також в інших освітніх закладах включно з університетами частина предметів зможе також викладатися угорською мовою як мовою ЄС.

Читайте також: Як Угорщина шантажує Україну

Тому всі заяви про "порушення прав" є абсурдними. Навпаки, сьогодні до 70% випускників угорськомовних шкіл на Закарпатті не можуть скласти тест ЗНО з української мови, бо вони її просто не знають, перебуваючи в штучно створеному "мовному гето". Закон захистить права всіх українських дітей, зокрема й угорськомовних, і створить їм належні умови на ринку праці й освіти.

Виходить, що саме це викликає незадоволення в Будапешті: що ми допомагаємо угорським дітям, інтенсивно вивчаючи угорську мову й культуру, водночас добре опанувати й українською мовою і мати належні можливості на ринку праці.

Спроби називати біле чорним і вдаватися до шантажу щодо України – марні. Усі, хто цього досі не зрозумів, можуть запитати в Путіна, який уже намагався поставити Україну на коліна.

Ганна ГОПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини