MENU

Час дати старт медичній реформі

697 0

Головна тема для народних депутатів наступного пленарного тижня ­­– медична реформа, стверджує у своєму блозі на "Новому часі" нардепка Ганна Гопко. Це одна з тих реформ, яка має найбільший запит у суспільства, й водночас це галузь, яка наскрізь просякнута корупцією. Цю реформу сьогодні підтримує 72% громадян. Це навіть більше, ніж підтримка пенсійної реформи.

Українці підтримують зміни в медичній галузі, бо здоров’я турбує і малих, і літніх, і бідних, і багатих. І якщо останні ще можуть вирішити питання завдяки своїм фінансовим можливостям, то для більшості наших громадян якісна медицина недоступна. А для деяких, таких, як жителі села піді Львовом, де мешкають мої батьки, вона відсутня взагалі. Там живе лише 462 людини, і якщо хтось у селі починає серйозно хворіти, швидка не приїжджає, інфраструктури лікування й порятунку просто немає.

Але хай не буде хибного уявлення, що від корупції в медичній галузі страждають тільки глухі села. Буквально днями в Національну дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит" було повернуто радіологічне обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей. Кошти на пристрій і його встановлення (35 млн грн) держава виділила ще п’ять років тому. Але попередній підрядник будівництва роками незаконно утримував життєва важливе обладнання.

З іншого боку, уже існує успішна програма "Доступні ліки", за якою мільйони українців, що не мали доступу до медпрепаратів, нарешті його отримали. Ми справді можемо міняти ситуацію на краще й успішно боротися з корупцією.

Читайте також: Шанс на реформування української медицини

Отже, щоб змінити такий стан речей, який не влаштовує нікого, крім корупціонерів, необхідно дати старт медичній реформі. За відповідні законопроекти слід проголосувати в жовтні, інакше неможливо запустити зміни на первинній ланці охорони здоров'я в січні 2018 року.

Що дає реформа

Пацієнт зможе вибрати, до якого лікаря іти й до якої лікарні звертатися. Пацієнт отримає увагу та повагу лікаря, бо куди піде пацієнт – туди підуть за ним гроші. Пацієнт отримає фінансові гарантії, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою.

Лікар також отримає свободу працевлаштування і зможе обирати, працювати як найманий працівник чи ­як приватний підприємець. Лікар отримає увагу керівників, бо відтепер за ним будуть стояти його пацієнти і кошти. А це означає, що лікарі отримають гідну легальну заробітну платню.

Як планується втілення реформи

Читайте також: Медреформа: чи можна врятувати зуб, якщо пішов гнійний процес?

Вже цього року почнеться приписна кампанія до сімейних лікарів. Пацієнтові потрібно просто прийти до обраного ним лікаря і підписати декларацію. Всі інструкції будуть у лікаря.

Із 1 січня 2018-го в системі почнуться виплати сімейним лікарям, педіатрам, терапевтам. До оплаченої послуги будуть належати консультації необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, довідки та листи непрацездатності.

У наступні два роки в систему поступово зайдуть профільні спеціалісти поліклінік, діагностика – рентген, томографія тощо, а також стаціонарне лікування в лікарнях.

Із 2020 року вся система повністю переходить на нові принципи роботи.

Щоб усе це стало реальністю, необхідно проголосувати за медреформу вже найближчим часом. Саме ми сьогодні вирішуємо, чи почнуться ці зміни. Якщо реформи не буде, помруть українці, які могли б жити.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини