Деколонізація України нокаутує російську імперську міфологію
Найліпшим тролінґом цього року я вважаю написи "Вітаємо з 933 річницею" на дні міста Олешки, колишнього Цюрупинська, через Антонівський міст від Херсона.
Річ у тім, що херсонська краєзнавча міфологія вся заснована на "матушкє Єкатєрінє" та її фаворитах: ось нічого тут не було, дикий степ, а прийшов "свєтлєйший Потьомкін" і все нам заснував, "освєтіл наші потьомкі". Але Херсонові при цьому – лише 239 років.
Читайте також: В Олешках пора засновувати місцевий культ Миколи Куліша – письменник
А тут варто було скинути з воза наркома продовольства Цюрупу (в 1928-2016 Олешки на честь згаданого більшовицького діяча називалися Цюрупинськом, історичну назву повернуто в межах декомунізації – UAInfo), всі згадали, що перша згадка про місто Олешки датується 1084 роком. У складі Київської Русі. Вже тоді порт, з якого кораблі відправлялися на Царград. А Херсонську фортецю побудували на місці шанця, який чортзна-скільки вже захищав переправу через Дніпро з Олешок цюрупинською (пардон, олешківською) Конкою – це така річечка в плавнях, ширша за єрик, але вужча за головне русло.
Читайте також: Олешки замість Цюрупинська: вертаємося до свого коріння й позбуваємося совкового мотлоху
І всього один рядок, тобто цифра, ще й точна, не оце близько тисячі років – 933. Прошу любити й жалувати, й розібратися, хто кому місто-супутник.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки