MENU

"План Маршалла для України": що "змусить" інвесторів вкладати гроші в нашу країну

3245 0

Представники Литви і Польщі – активніші лобісти "Плану Маршалла для України", ніж українські політики.

Навіть якщо США і ЄС узгодять "План Маршалла для України", його реалізації можуть перешкодити українські політики.

Так званий План Маршалла для України передбачає зовнішнє фінансове управління тими країнами, які інвестують і дають кредити. У цьому полягає найбільша проблема реалізації цього плану в Україні. Адже дуже складно собі уявити, що нинішні українські політики погодяться віддати комусь управління фінансовими потоками. Навіть якщо європейці й американці узгодять цей проект, перешкодити його реалізації може наша влада. Половину грошей "Плану Маршалла для України" наші політики традиційно постараються покласти собі в кишеню. Думаю, саме з цієї причини жодної конкретики з цього питання немає досі.

Читайте також:  Чому Європі варто згадати про план Маршалла

Литва і Польща докладають значно більше зусиль для реалізації цього проекту, ніж сама Україна.

Плану Маршалла для України" навіть не взяли на розгляд Єврокомісії. Тому зараз ми бачимо винятково потуги самої Литви. Керівництво цієї країни усвідомлює, що їхня власна безпека багато в чому залежить від того, чи вистоїть Україна проти російської агресії. Якщо цього не станеться – наступною ціллю Москви стануть якраз країни Балтії. Мова про наміри РФ пробити коридор до Калінінградської області. Тому Литва і Польща – активніші лобісти "Плану Маршалла для України", ніж наші політики. І це зважаючи на те, що Україна вже точно б не програла від реалізації цього проекту.

Українській владі необхідно сконцентруватися на створенні сприятливих умов для іноземних інвесторів.

Читайте також: "План Маршалла" для України: п'ять відповідей на головні запитання

Щоб реалізувати "План Маршалла", нам потрібно сформувати нові податкові, митні, адміністративні, банківські та інвестиційні умови. Це необхідно, щоб інвестори захотіли вкладати гроші в нашу країну. Загалом, у нас дуже привабливі інвестиційні передумови. В Україні є величезні ресурси практично всіх видів. Наприклад, порівняно з іншими країнами у нас високоосвічене населення. Це добре підготовлена робоча сила. Також в України надзвичайно вигідне геополітичне розташування. Але поки це все залишається лише передумовами – потрібно створювати умови.

Андрій НОВАК, голова Комітету економістів України


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини