MENU

"Чому нації занепадають": 6 причин прочитати цю книгу

3747 0

От недаремно я більше року хотіла прочитати цю книгу! Одна з найкрутіших за довгий час, включно із художніми. На безлічі конкретних прикладів й історичних фактах автори доводять свою теорію про те, чому, власне, одні країни бідні, а інші - багаті. Як результат - багато чого я пригадала з історії, певні явища стали більш зрозумілими, а про деякі факти взгалі хочеться написати книгу чи зняти фільм, чесно!

Як цікаво: є купа факторів, які допомогли певним країнам досягти економічного успіху, при цьому ці ж самі країни спричинили страшні зміни у інших країнах, які й досі не можуть оговтатись від такої історичної спадщини.

Наприклад, Англія (перша країна - її автори книги ставлять у приклад - яка стала на шлях економічного розвитку, що врешті привів її до фінансового благополуччя) примудрилась:

- стати першою країною, у якій владу отримали представники різних економічних секторів та статусів, що стало основою економічного розквіту самої країни

- водночас Англія "наламала" всю економіку Індії, ввівши заборону на купівлю індійської тканини

Читайте також: Не розумію, як люди знаходять час не читати – філософ

- оскільки в Північній Америці англійцям не вдалося побудувати таку ж колонію, як іспанцям у Південній Америці, з корінними американцями довелося спочатку домовлятися, потім домовлятися довелось із самими колоністами, а потім з часом довелося визнати США.

- а от в Африці Англія створила мережу королівств, лояльних до бритаців, які сприяли работоргівлі - саме церез це африканці досі (досі!!!) страждають від способів організації влади, які роблять звичайних жителів ще біднішими

Читайте також: Радить Андрухович: 5 авторів, яких треба читати

- зате через специфічні умови в Автралії побудувати типову колонію англійцям не вдалося - там каторжникам замість того, щоб нещадно їх експлуатувати, довелося не тільки платити за роботу, а й дозволити приватизувати землю й займатися підприємництвом - нечувана річ! взагалі, вся історія про Автралію - моя улюблена частина))

А ще є цікаві приклади того, у яких умовах загартовувались інститути у США - за те, щоб у наші часи кожен громадянин США мав упевненість у силі й неупередженності судового рішення, наприклад, багато непростих рішень було прийнято, й багато принципів було відстояно немалою кров'ю.

Цікавенна, коротше, дуже раджу. Свою можу дати почитати!

Катерина ПАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини