MENU

У новий рік – із уособленням старої суддівської системи "під ялинку"

1009 0

Минуло вже більше місяця після підписання президентом наказу та складання 114 суддями нового Верховного суду присяг судді. Не буду черговий раз розповідати про те, наскільки "оновився" Верховний суд, у якому кожний четвертий суддя має негативний висновок від Громадської ради доброчесності, про це ви можете прочитати тут.

Втім, виявляється, недоброчесних суддів у новому Верховному суді може стати ще більше. Попри наближення новорічних свят, Вища рада правосуддя збирається 28 грудня на чергове засідання для обговорення питання про призначення суддею Верховного суду голови Ради суддів Валентини Сімоненко. 

Читайте також: Чому Валентина Сімоненко за жодних обставин не повинна стати суддею нового Верховного суду

Незважаючи на те, що паузу в розгляді кандидатури Сімоненко Вища рада правосуддя оголосила ще у вересні, лише зараз, коли увага журналістів і громадськості до питання призначення суддів у Верховний суд дещо спала, ВРП вирішила розглянути її кандидатуру.

Нагадаю, хто ж така Валентина Сімоненко: перебуваючи на посаді голови Ради суддів Сімоненко регулярно виступала на захисті недоброчесних суддів. Зокрема, виступила на захист відомого судді-стрільця з Одеси Олексія Бурана, якого детективи НАБУ спіймали на хабарі.

Заступалася Сімоненко і за всім відому суддю Оксану Царевич, а також за суддю Деснянського суду Татаурову, яка під час Майдану ув'язнила на два місяці людей, які навіть не брали участі в акціях протесту, а просто поверталися додому з роботи.

Засудження впровадження електронного декларування, захист голів суду, які здійснювали тиск на інших суддів, недекларування корпоративних прав чоловіка та зв'язки з тимчасово окупованими територіями – лише частина "заслуг" Сімоненко. Більше можна прочитати у негативному висновку Громадської ради доброчесності.

Читайте також: Верховний Суд: замість оновлення та реформи – чергова імітація

Окремо нагадаю мотиваційний лист Сімоненко, якому напевне може позаздрити голова Миколаївської ОДА О. Савченко, адже на сторінці А4 доволі примітивного листа можна нарахувати більше 20 помилок.

Отже, завтра, 28 грудня, о 10:00 Вища рада правосуддя може зробити кожному з нас "новорічний подарунок", призначивши на посаду судді Верховного суду не просто недоброчесного кандидата, а фактичне уособлення старої суддівської системи. Закликаю активістів і журналістів, попри новорічні клопоти, знайти час відвідати це засідання.

Катерина БУТКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини