MENU

"Як парость виноградної лози", або Чим поросте реформа державної служби. ФОТО, ВІДЕО

3258 0

"Про розум правителя першим ділом судять по тому, яких людей він до себе наближує", – ще п'ятсот років тому говорив Ніколо Макіявеллі у своєму знаменитому трактаті.

Багато хто вже чув про 45 помилок, які допустив у семи реченнях презентації своєї конкурсної роботи майбутній переможець конкурсу на заміщення вакантної посади керівника Миколаївської обласної державної адміністрації.

Я далекий від думки, що саме "правитель" допоміг Олексієві Савченку очолити Миколаївську ОДА. Ну де Петро Олексійович, а де один зі ста сорока трьох депутатів фракції його імені? Також можна довго сперечатися, наскільки знання граматики та пунктуації є важливими критеріями успішної роботи посадовця. Так, Закон України "Про державну службу" прямо встановлює вимогу до держслужбовця вільно володіти державною мовою. Однак ні цей закон, ні інші нормативні акти прямо не зазначають, скільки саме письмових помилок можна трактувати як незнання мови. Більше того, можливо, пан Савченко володіє компетенцією та навичками державного управління, які сповна компенсують його лінгвістичні недоліки.

Читайте також: Голова Миколаївської ОДА зробив безліч помилок під час конкурсу на посаду – "Схеми"

Зрештою, питання зовсім не до Олексія Савченка, а до конкурсної комісії, яка, відповідно до норм вищезазначеного закону, і проводить конкурс на заміщення вакантних посад державної служби категорії "А". Мене, наприклад, дуже дивує, що презентацію, у якій не було фото та графіків, а натомість – величезна кількість помилок, конкурсна комісія визнала найкращою з-поміж кількох десятків інших. Ще більше дивує, яким чином переможець зумів дати відповіді на 40 питань усього лише за шість хвилин та чотири секунди. Лише уявіть, дев'ять секунд на те, щоб прочитати питання, проглянути варіанти відповідей та обрати правильну з них. Дев'ять секунд, Карле! Для порівняння: другий за часом показник учасника конкурсу становив аж 32 хвилини.

Олексій Савченко

Саме конкурентний конкурсний відбір державних службовців категорії "А" повинен був унеможливити корупційний складник їх призначень. Принаймні саме таким бачили цей конкурс автори реформи державної служби. Цей конкурсний випадок, деталі якого стали відомі журналістам, кидає тінь на всю реформу держслужби в цілому. Адже виникає риторичне запитання, скільки подібних випадків залишилось поза увагою громадськості?

Читайте також: "Це все ж трохи соромно, коли ти тупий", – журналістка про голову Миколаївської ОДА

Після оприлюднення деталей конкурсу Савченко опублікував іронічне відео. Багато хто висловив новому голові Миколаївської ОДА "респект і уважуху" за самоіронію та за "сілу вчитися на властьних помилках". Не поскупився на слова підтримки і міський голова Дніпра Борис Філатов. "Братан, я с тобой. В Николаевской области у тебя все выйдет", – написав у себе на сторінці в фейсбуці Борис Альбертович. У "братана", можливо, все і вийде. А от що вийде з реформи державної служби? Це питання залишається нерозв'язаним.

Євген ДОВГОПОЛИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини