Радянський період як період окупації. Історична дискусія вибухнула в політичній площині
Я спеціально подивився 45-хвилинне інтерв’ю голови Інституту національної пам’яті на 5-му каналі. Воно конструктивне, адекватне і спокійне. Правильні тези про суб’єктність України, відстоювання своїх позицій в історичній площині. Але для деяких ЗМІ треба було обов’язково вирвати із контексту лише одну-дві тези, щоб почався галас і бурхливе обговорення.
Читайте также: Как Ленин стал Ленноном: Украина объявила конец эпохи коммунистических памятников – The Telegraph
Заява Volodymyr Viatrovych про радянський період як період окупації, – поки що звучить зухвало і резонансно в українському суспільстві, яке ще не готово це усвідомити. Бо ще живі любителі ностальгії за радянською ковбасою. Але чомусь для Литви, Латвії та Естонії, які навіть не мають військового протистояння з РФ, на відміну від України, – це вже давно не новина, вони розцінюють радянський період виключно як окупацію.
А ми вимушені бачити неадекватну та емоційну реакцію певних українських політиків. Також цікаво спостерігати, як деякі журналісти, політологи та інші «експерти» із зіркою на лобі, не маючи відповідного фахового рівня історичних знань, намагалися банально обізвати образливо історика. Тільки тому що їх сформований погляд на історію не співпадає з прогресивними думками історика.
Ніхто ж не сперечається, що за радянських часів Україна дійсно формувалася територіально такою, якою вона є сьогодні, але це не відміняє фактів злочинів радянського режиму, який став окупаційним, за всіма ознаками, після проголошення УНР.
В будь-якому випадку, треба тримати голову холодною – зараз точно не найкращий час для загострення ментального протистояння всередині українського суспільства. А дискусійні питання історичної пам’яті, підняті на цей раз паном В’ятровичем, повинні потроху готувати суспільну думку та перероджуватись у реальні законопроекти.
Читайте также: Практическая польза декоммунизации на конкретном примере
Це поступовий рух в межах природньої ненасильницької українізації, який все більше віддаляє нас від обіймів Росії і унеможливлює прояви сепаратизму в майбутньому.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки