MENU

Лайфхаки для здорового обіду у фаст-фуді

3843 0

Де б ви не були, завжди (або майже завжди) таки можна зробити вибір на користь здорової їжі.

Майже щодня життя підкидає нам безліч ситуацій, коли наповнити тарілку яскраво, як на картинках фудблогерів (чи тієї ж Скиталінської), не є можливим, хіба ні? Бо є реальне життя, із зайнятістю, дітьми, завалами на роботі, проблемами, і далеко не кожен з нас має змогу щодня відвідувати вишукані ресторани, де подають виключно здорову їжу. А от що реально є, так це кафе та буфет на роботі, піцерія за рогом чи будь-який інший фаст-фуд.

І є обід. 

І якщо ми інколи наїмося жирних смажених биточків з картоплею "по-селянськи", "підшліфуємо" шматочком торта з кремом, то таке харчування щодня може вилізти боком... чи боками. Але де б ми не були, завжди (або майже завжди) таки можна зробити здоровий вибір.

Отже, лайфхаки для здорового обіду у фаст-фуді:

1. Вибирайте те, що не смажене, а приготовлене на пару або запечене (рідше), наприклад, парову котлету замість смаженого м'яса/риби.

Читайте також: "Їжте лайно. Мільярди мух не можуть помилятися" – Юрій Винничук

2. Беріть однокомпоненті страви, де чітко видно, з чого вони приготовані (краще квасолю, ніж жирні смажені млинці).

3. Білки — це не лише м'ясо, але й риба, квасоля і гриби.

4. Завжди беріть овочі — свіжі, парові та квашені, ще краще — всі з перерахованих, бо вони справляють різний вплив на організм: 
— свіжі — це нерозчинна клітковина, фітонутрієнти, біологічно активні речовини, вітамін С;
— парові — як правило, розчинна клітковина; 
— а квашені — це молочна кислота, яка живить кишечну мікрофлору.

5. Не купуйте нічого солодкого, навіть сік, компот чи узвар — там завжди є цукор. Бо та мить сумнівного задоволення потягне за собою скачок ваги, з якою прощатися буде дуже важко.

Читайте також: "Є те, в чому Україна єдина. Це поганий сервіс і абсолютна неповага до клієнтів", – журналістка

6. Беріть або чай без цукру, або воду. Коли замовляєте каву, цукор залишайте на касі, бо може бути спокуса його використати. Можете взяти баночку натурального йогурту і з'їсти перед кавою; йогурт — це кисломолочні бактерії і ніжний повноцінний білок, що сприятиме покращенню травлення.

7. Сірий замість білого, а ще краще — без хліба. Борщ — без пампушок (бо за ту пампушку треба 50 віджимань потім відпотіти).

8. Візьміть страв стільки, щоб наїстися, але їжте без поспіху, інакше точно переїсте. Якщо не буде борошняних страв, солодощів і солодких напоїв — ви будете ситими довго, годин 4-5, бо така їжа не піднімає рівень інсуліну, отже, відчуття голоду не буде.

З робочих обідів складається немала частина життя, тож нехай вона буде також смачною і приносить користь тілу!

Фото з буфету Епіцентру:

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости