MENU

Про що йшлося на черговому засіданні ТКГ у Мінську

1373 0

У Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, повідомляє прес-секретарка українського представника в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер

Українська сторона вкотре звернула увагу на неналежне виконання Росією як стороною конфлікту на Донбасі домовленості ТКГ про запровадження так званого різдвяного перемир’я, яке почало діяти з 23 грудня 2017 року. Відтоді українська сторона зафіксувала лише один день без обстрілів із боку РФ/ОРДЛО.

Хоча загалом кількість обстрілів з боку російських ркупантів і колаборантів стала меншою, вкрай тривожним є те, що всі обстріли – прицільні, а кожен другий обстріл відбувається з використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь (120-мм і 82-мм міномети, 122-мм артилерія).

Читайте також: Якнайшвидше звільнити заручників. Україна обмінялася із загарбниками новими списками

Ми також акцентували на незадовільному виконанні з боку ОРДЛО своїх зобов’язань щодо розмінування та проведення ремонтних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури. Так, із 1 січня 2018-го українська сторона СЦКК відправила на адресу СММ ОБСЄ 40 заявок на проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Водночас інша сторона дала гарантії безпеки лише в одному випадку.

Серед хронічних проблем, з якими стикається СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території українського Донбасу, є системне перешкоджання роботі спостерігачів, що не дозволяє Місії ефективно виконувати функції моніторингу й верифікації безпекової ситуації в зоні конфлікту. Насамперед це стосується районів поблизу українсько-російського державного кордону. Так, упродовж різдвяного перемир’я спостерігачі СММ 44 рази стикались в ОРДЛО з необґрунтованим обмеженням доступу; водночас на підконтрольній Уряду України території Місія зафіксувала лише три подібні випадки.

Звільнення утримуваних осіб – основна тема роботи гуманітарної підгрупи. Позитивним є звільнення українського військовослужбовця Романа Савкова. Сподіваємося, що процес звільнення українських заручників триватиме й надалі.

Українська сторона вкотре звернула увагу РФ на необхідність виконання домовленості лідерів Нормандської четвірки й ТКГ щодо відкриття КПВВ "Золоте".

Читайте також: Зустріч Волкера та Суркова: на просування перемовин розраховувати не варто

У підгрупі з соціально-економічних питань систематично порушуються питання повернення української державної та приватної власності, яку було захоплено в ОРДЛО. Зокрема, досі представники ОРДЛО не повернули "Укрзалізниці" майно в кількості 30 000 одиниць рухомого складу.

В ОРДЛО продовжують блокувати проведення аварійно- відновлювальних робіт для забезпечення людей мобільним зв'язком. Це питання українська сторона особливо жорстко поставила на засіданні Тристоронньої контактної групи. Ми вимагаємо надати безпечний доступ для ремонтних бригад в район селища Оленівки, які полагодили би відповідні технічні пристрої, що перебувають на непідконтрольній Україні частині Донецької області, та відновили б можливість спілкування між громадянами України.

Небезпечною є екологічна ситуація в ОРДЛО. Зокрема йдеться про підтоплення шахт, що становить загрозу масштабного техногенного лиха. Однак на території ОРДЛО заблоковано роботу міжнародної групи експертів щодо вивчення можливих екологічних та інших наслідків підтоплення шахт. Про необхідність запуску роботи цієї групи експертів на засіданні ТКГ наголосив і координатор економічної підгрупи від ОБСЄ.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини