MENU

ТОП-5 продуктів, які дорожчали в січні

3247 0

Державна статистика, перейшовши на нову систему моніторингу вартості продуктів та товарів, лише в середині лютого порахувала зростання цін за січень. За даними держмоніторингу першого місяця 2018 року найбільше подорожчали складові борщового набору – овочі та м'ясо. 

Експерти Асоціації склали ТОП-5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали. У гривневому еквіваленті перша п’ятірка виглядає наступним чином: сало, яловичина, філе та тушка курки, яйця.

Перше місце посідає найулюбленіший продукт українців – сало, який додав за січень майже 3,5 грн. на одному кілограмі. Відтепер його середня ціна складає 72,2 грн. Для порівняння, у місті Києві сало подорожчало більш ніж на 5 грн. і коштує вже 110,6 грн. Різниця між середньою ціною в Україні й ціною в місті Києві складає 38 грн. на одному кілограмі. 

Друге місце зайняла яловичина з 2,8 грн. на одному кілограмі. На сьогодні яловичина коштує 117,1 грн. У Києві яловичина з кісткою коштує у середньому 129,1 грн. за кілограм. Тобто різниця у вартості кілограму становить 12 грн. 

Читайте також: Как побороть авитаминоз, не потратив много денег

Третя сходинка за філе курятини, яке піднялося в ціни майже на 2 грн. Відтепер середня ціна по Україні – 91,5 грн. за кілограм, у той час як у Києві – 93 грн.

Четверте та п’яте місце поділили яйця з тушкою курятини, які за січень додали майже по 1 грн. на кілограмі. Відтепер десяток яєць коштує майже 28 грн., а кілограм курки в тушці – 54,9 грн. Для порівняння, десяток яєць у місті Києві дорожче ніж в середньому по Україні майже на 3 грн., а кілограм курячої тушки – майже на 2 грн. 

Відсоткова ТОП-5 продуктів, які найбільше здорожчали у січні, виглядає наступним чином: капуста, буряк, морква, картопля та пшоно. 

Лідером є капуста з 14%. На сьогодні її середня ціна за даними Держстату складає майже 5 грн. за кілограм. У Києві капуста подорожчала на 16% й коштує майже 6грн. за кілограм. Тобто різниця складає 1 грн. 

Читайте також: Чому не знижуються ціни при зниженні курсу валют?

Другим у цій номінації йде теж овоч із так званого «борщового набору» – буряк, який збільшився в ціні на 13%. На сьогодні його середня ціна в Україні складає 7 грн. за кілограм. Для порівняння, у столиці середня ціна 8,4 грн. Тобто складає різниця 1,4грн. на кілограмі. 

Третє, четверте та п’яте місце розділили овочі з «борщового набору» – морква і картопля, а також пшоно, які подорожчали на 7%. Відтепер середня українська ціна моркви 7,2 грн., картоплі – 6,4 грн., а пшона – 16 грн. за кілограм.

Що стосується Києва, то в столиці ці овочі коштують на 1 грн. дорожче, ніж в Україні, а крупа – на 80 коп.

Серед продуктів, які подешевшали варто відзначити гречку та цукор. Гречана крупа стала доступніше на 5%, або на 1 грн., а солодкий продукт – на 1%, або 16 коп.

Вірить, або ні державній статистиці, варто визначати кожному. Дані, які почала збирати з початку 2018 року Асоціація постачальників торговельних мереж, суттєво розходяться з державним моніторингом.

Олексій ДОРОШЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости