MENU

Що змінить ситуацію на Донбасі

2315 0

Введення миротворців на Донбас – це потрібна та важлива місія, але до всього цього вона має бути ще й ефективною, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" перший президент України по відновленню незалежності Леонід Кравчук. Зараз введення миротворчої місії упирається у спротив Росії. Її позиція відрізняється від бачення України та спеціального представника США Курта Волкера.

Ми не можемо заморозити конфлікт, перенести кордони та провести вибори там, де немає української влади й не працюють українські закони. Це очевидно всім, окрім Росії. Аби миротворча місія відбулася, нам потрібно зробити все необхідне, щоб переконати чи (як би недипломатично це не звучало) поставити Росію в такі рамки, коли вона буде змушена погодитися на миротворців.

Читайте також: Чому не варто покладатися на миротворчу місію ООН на Донбасі

Йдеться насамперед про посилення санкцій і безперервність дипломатичних перемовин. Останні відбуваються паралельно з мінським процесом, де зокрема бере участь США. І я переконаний, що ані Європа, ані Європа разом із Україною не зможуть вирішити цієї проблеми без США. А не так давно ця наддержава почала серйозно впливати на Росію, що зрештою і має вплинути на її згоду на миротворчу місію.

Бо на відміну від США, Європа більш залежна від Росії. Остання забезпечує європейські країни величезною кількістю енергоносіїв, від яких наразі нема як відмовитись. Це не означає, що Європа виключається з цієї гри, навпаки – коли США (разом зі Росією та Україною) створить більш значний фундамент для подальших перемовин, Європа з великою радістю на нього стане. Саме тоді Меркель і Макрон побачать оновлену реальну картину світу й нові кроки щодо вирішення проблеми Донбасу та Криму.

Це і стане наступним етапом процесу. Бо ця затяжна розмова в Мінську нічим не завершиться. Там тепер можна говорити тільки про обмін полонених. Це важливо і зрозуміло, що ми вболіваємо за цих людей та їхніх рідних і близьких. Проте наше стратегічне завдання в Мінську – припинити війну, яка й породжує цих самих полонених. Тобто за основу треба брати не наслідок, а причину, яку мінський процес усунути не може.

Читайте також: Раптові фінансові навчання: чому їх варто застосувати проти Росії

Я переконаний, що Трамп здатен змінити ситуацію. Бо якщо свого часу Обама тільки говорив про летальну зброю, Трамп діє та приймає рішення. Він відкрита, практична і смілива людина. Думаю, він цілком розуміє філософію, наміри й кінцеву ціль Путіна та кремлівської влади. Він збагнув, що якщо їх не зупинити сьогодні, то завтра може бути пізно.

Та треба розуміти, що на прийняття санкцій впливають багато інших чинників. Велика кількість людей зацікавлена в прибутках: для них політика має зелений колір. І як колишній президент України я розумію, як можуть тиснути на очільника держави у вирішенні навіть дрібних питань. До тебе приходять десятки людей: хтось із них має свою думку, а хтось має і певний вплив. А на Трампа точно здійснюють великий вплив. Та попри все, він таки призначив своїм представником в Україні дуже рішучу й активну людину. І це для нас важливо. Більше того, сам Трамп приймає рішення, яких від нього Росія зовсім не чекає. А він приймає.

У нинішній складній глобально-історичній ситуації не слід очікувати швидких рішень. Треба мати терпіння та готуватися до затяжних процесів. Але те, що вони йдуть у напрямку тиску на Росію, в мене сумнівів немає.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини