MENU

Чи можна було врятувати Василя? Про роботу швидкої допомоги в Києві

2185 0

Василь помер... Історія буде довгою, тож наберіться терпіння. 

То чому помер Василь, і чи можна було його врятувати?

До швидкої допомоги поступив виклик: “Погано з серцем, 65 років”. Швидку викликали колеги Василя. Василю стало погано, заболіло за грудиною, запаморочилося в голові.

Сталося це на вулиці Кирилівській (Фрунзе). Виїхала бригада швидкої допомоги з підстанції №1 – вулиця Богдана Хмельницького 37Б. Яка ж виїхала бригада? Звісно всі думають що виїхала бригада у складі лікаря, двох фельшерів, санітара і водія. А скажу вам чесно, – ні!

Читайте також: Медицинская "реформа" от Супрун: бесплатные волонтеры, бегущие на помощь больным

Виїхала бригада у складі: лікар, санітарка, водій. Лікар це добре, санітарка – людина без медичної освіти, водій – немає відношення до бригади взагалі.

Отже причина смерті №1. Бригада прибула на місце події за 18 хв. (хоча реально можна вкластися в 7). Культура українця- це поняття надто абстрактне, особливо коли він заробив пару тисяч і дозволив купити собі якесь гімно 20 річне на колесах.

Українець в автомобілі стає Богом, якого ніщо і ніхто не хвилює. А тепер і про іншу причину, внутрішню. Чи знали ви, що водій швидкої допомоги не має відношення до бригади, – він просто водій, він ніяк не зацікавлений у швидкому доїзді. А в чому ж зацікавлений??? Задача водія – доставити бригаду цілою і не пошкодити авто.

Враховуючи те, що карета швидкої зовсім ніяк не застрахована, навіть не має цивілки. Цивілки, яка зобов язана бути, враховуючи українські закони!!! Отже якщо він пошкодить автомобіль свій чи інший – він платитиме з власної кишені.

Тому він їде повільно і обережно. 

Стосовно постійно увімкнених маяків – окрема історія, якось зроблю відеовключення про це.

Причина смерті №2. По приїзду на місце лікар виявив Василя без ознак життя. На кардіограмі – ізолінія. 99% супервсракупрофесійних дохторов існуючої швидкої допомоги у даному випадку накривають чорним покривалом, та цей, що приїхав не лишив Василя в спокої, а почав реанімацію.

Реанімацію в повному обсязі. Ларингеальна маска, вв доступ, адреналін, кордарон і тд. Через 7 хв реанімації ізолінія перейшла у фібриляцію. (для немедиків – була дуже позитивна динаміка). Реанімація продовжувалася 50 хв, результат, на жаль, невтішний. Хто проводив реанімацію? Сам один лікар!!! Водій нідочого, санітарка побачила весь цей процес і їй стало зле. Пила корвалол.

Лікар сам ставив вв доступ, відновлював прохідність дихальних шляхів, стукав дефом, набирав ліки з ампул і качав!!! Ви десь таке бачили???

Чому випустили неукомплектовану бригаду? – Бо немає кому працювати. Люди тікають з роботи, де зарплата менше 100 баків на місяць.

То хтось переймається: “Як то бригада з двох парамедиків???” - Та повірте, то в 100 разів краще ніж лікар сам.

Я особисто бачу 2 прості причини смерті Василя.

1. Незахищеність водія карети. Немає страхівки авто. Він не поспішає бо боїться. Вирішити просто: якщо ті бабки, які краде головний лікар у вигляді бензину з кожної автівки пустити на КАСКО, – то проблеми не буде.

2. Недостатність кадрів швидкої допомоги. Немає кадрів? Неможливо підняти зп? Реально зменшити кількість викликів карет швидкої, тоді можна зекономити ресурс. Чому не зменшити? Все просто:

Більше викликів=більший проїжджений кілометраж=більше наліво списаного пального=кращий костюмчик у головного лікаря

Оу, я відкрив забагато таємниць? Ну сорі, маю ще багато в запасі.

Чи потрібна реформа? – Ну я не знаю… Думайте самі.

Читайте також: Одного патриотизма не хватит для улучшения ситуации в стране

Василя лиш шкода. 

І на останок декілька питань для роздумів:

1.Чи потрібний проект мотошвидка? www.motoshvydka.com.ua

2. Чи впевнені ви, що така ситуація не станеться при вас? І чи треба ходити на курси першої допомоги?

3. Питання до всіх хто каже що зараз система працює на ура і ніяких змін не треба. Чи довго ви будеде притворятися суперслужбою 103, коли насправді то не більше ніж мильна бульбашка?

Yaroslav VUS


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини