MENU

Вбивство російського втікача Скрипаля. Які наслідки це матиме для світу і для України?

4402 0

Хто і чому вбив у Великій Британії російського втікача з милозвучним прізвищем Скрипаль?

І які наслідки це матиме для світу і для України? Намагаючись знайти відповідь на це питання ознайомився з численними аналітичними доповідями і думками закордонних експертів.

Переконливої відповіді так і не знайшов. Найбільш поширена версія про те, що адресатом подібного демонстративного вбивства є російська еліта, військові і чиновники.

Попередження перед можливим загостренням протистояння з США і новими санкціями про те, що руки у росспецслужб довгі, знайдуть скрізь і перебіжчиків, і членів їх сімей. Але чому це робилося саме зараз, перед виборами? Використання отрути, яка не залишить сумнівів, що це РФ, однозначно мало би призвести - і призвело до повномасштабної кризи.

Скрипаль – не ерцгерцорг Фердинанд, але після анексії Криму, МН17 і втручання у американські вибори вже достатньо і такої іскри, щоб розпалити справжнє полум'я.

Читайте також: Росіяни створили гігантські проблеми для усієї системи британських спецслужб – дипломат

Спецоперація, щоб ще більше посилити підтримку Путіна? Малоймовірно. Навіть лояльні до Кремля експерти достатньо стримано відреагували на вбивство. Це вже занадто і навряд чи викличе нового вибуху російського патріотизму і обєднання навколо лідера. 

Навпаки, це вбивство може стати серйозним спойлером перед виборами, сигналом для російської еліти, що ця людина перейшла червону риску  з відповідними наслідками. 

Так може це і було, кажуть інші експерти, метою вбивства? Група військових – чи може і не обовязково військових – без санкції Кремля використала унікальну отруту для спецопреації з метою дискредитації та усунення Путіна? Про це, очевидно, говорять тоді, коли кажуть, що російська офіційна влада втратила контроль над запасами хімічної зброї. 

Можливо, але також малоймовірно. Тоді вже простіше цю отруту було направити адресату напряму, аніж організовувати таку складну спецоперацію з метою двірцевого перевороту.

Вбили, щоб помститися за зраду? Так це можна було зробити ще раніше, на власній території, а не за тиждень перед виборами з достатньо легко прораховуваними серйозними негативними наслідками...

Є, звичайно, ірраціональні версії – про неконтрольовані державними органами мережеві групи, які прагнуть дестабілізації у світі, про те що хтось там в Кремлі зійшов з розуму, втратив відчуття реалій у світі, чи навпаки – що це зробили самі британці, щоб експропріювати вілли і рахунки російських олігархів у лондонському сіті, але все це виглядає, як на мене, повним абсурдом.

Все таки актори, які спроможні на подібні дії, раціональні, інакше б вони не змогли все зробити настільки філігранно-демонстраційно, а раціональні актори мають раціональні цілі. Але найраціональніші пояснення вводять нас у нетрі такої конспірології, що навіть у голівудських сценаристів перехопить дихання від розмаху фантазії їх авторів. Вплив вбивства і масштабної світової кризи на падіння/зростання ціни акцій російських/американських/британських компаній, валютні коливання, ціна державних облігацій... Ні, це вже занадто навіть для цинічного світу грошей.

Тому питання –хто виграв від цього вбивства і кому потрібна нова повномасштабна міжнародна криза – залишається поки що без відповіді...

Читайте також: Проглотит ли Великобритания в очередной раз диверсию России на их территории?

Як і питання – що буде далі. Британці будуть тиснути, їх у цьому підтримуватиме американська адміністрація, європейці не у захваті, але за нинішніх умов навряд чи робитимуть крок назад і також будуть демонструвати спільну позицію.

Росіяни будуть дотримуватися "легалістичного підходу" – вимагатимуть розслідування у відповідності до міжнародних конвенції, створення спільної групи, доповіді...

Це спрацювало би десять років тому, але сьогодні навряд чи спрацює – відсутнісь довіри, рівень напруги такий, що сторони підніматимуть ставки у розрахунку на те, що водій з іншого боку таки злякається перед зіткненням і поверне руль в сторону. І питання, яке мене найбільше хвилює – що буде, якщо таки ніхто не злякається і кожен просто далі тиснутиме на педаль газу...

Василь ФІЛІПЧУК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости