MENU

Навіщо відправляти українських миротворців до Малі, коли у нас самих війна?

2452 0

Вузькопрофільна тема, яка не набере ані багато лайків, ані набуде широкого розголосу. Та все ж, Африка – це моя тема, а коли Африка стосується України – тим більше.

Україна висловила готовність відправити своїх миротворців до Малі. Українську пропозицію озвучив наш постійний представник в ООН Володимир Єльченко.

Читайте також:  Дацюк: Україні не потрібне гібридне миротворення

"Україна є сильним та надійним партнером ООН в миротворчих операціях, буде залишатися стійким прибічником і контрибутором (не знаю як перекласти) операцій по підтримці миру. Ми готові взяти участь в багатопрофільній інтеґрованій спеціальній місії ООН в Малі", – заявив Єльченко.

Що ж: безумовно, бути надійним партнером ООН це правильно. Українські миротворці неодноразово доводили свою фаховість та відданість ідеям загальнопланетарного миру і добропорядку. 

Українських миротворців високо оцінили за участь у місіях в Ліберії, ДР Конго, звідки буквально щойно, 22.03.2018 повернулися наші миротворці на ротацію, та в Косово, де у 2008-му році ми втратили Бійця Ігора Кіналя з Тернополя.

Також, ми допомагали встановити мир в Кот д'Івуарі після нетривалої, але жорстокої громадянської війни, між прибічниками колишнього Президента країни Лорана Ґбаґбо та нинішнього Алассана Уатарра у 2010-му році. Окрім того, Українські миротворці прямо зараз, окрім ДР Конґо беруть участь в місіях у Південному Судані, на Кіпрі та знову ж таки в Косово. 

Питання просте: навіщо нам ще й Малі, особливо коли у нас у самих війна? В Малі тліюча громадянська війна з 2012-го року, коли там спочатку відбувся військовий переворот, під проводом капітана тамтешніх збройних сил Амаду Саноґо проти Президента Амаду Тумані Туре, а потім, на півночі країни підняли голову ісламісти з угрупування "Ансар ад Дін" та різношерстні племена туарегів, які, зрештою, проголосили там "державу" Азавад зі столицею в Тімбукту, де вони ж знищили пам'ятники ЮНЕСКО як язичницькі... Весь цей територіальний хаос і бардак регулярно "розбавляється" терактами, зокрема в туристичних районах країни.

Читайте також: Введення миротворців не відповідає потребам нашої держави – Снєгирьов

Я проти розширення нашого миротворчого контингенту під час війни. При всій повазі до ООН та її прагнення до миру на землі. У нас кожний фаховий боєць зараз на вагу золота. Чим менше фахових бійців тут – тим довше тут не буде миру, за який так агітує ООН. Така моя суб'єктивна думка.

Назар ПРИХОДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини