MENU

Більше обстрілів і жодного дня тиші: в Мінську підбили підсумки "великоднього перемир'я"

2682 0

Сьогодні, 18 квітня, в Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, повідомляє прес-секретарка українського представника в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер

Великоднє перемир'я було зірвано. СММ ОБСЄ констатує ризик подальшої ескалації ситуації на Донбасі. Із 30 березня по 16 квітня 2018 року зафіксовано одне бойове зіткнення та 720 обстрілів з боку НЗФ ОРДЛО, 685 sз них були прицільними. Мали місце порушення режиму тиші із застосуванням зброї, забороненої Мінськими угодами, – танків, артилерії та мінометів. Таким чином кількість обстрілів збільшилася в рази, не забезпечено жодного дня тиші, серед українських військових є загиблі й поранені. Викликає обурення чергова провокація стосовно персоналу Донецької фільтрувальної станції, внаслідок якої поранено її співробітників.

Читайте також: Великоднє перемир'я на Донбасі протрималось 10 хвилин – Оліфер

30 березня 2018 року на території ОРДЛО тричі обстріляно безпілотники СММ ОБСЄ, того ж дня один дрон було збито. Вже 5 квітня в районі села Кремінця знову відбулася груба провокація із застосуванням зброї; лише цього року спостерігачів місії не пускали в цей район приблизно 20 разів. Російські окупанти й колаборанти ОРДЛО намагаються систематично зривати роботу міжнародних моніторів, тобто зробити все, аби вони не змогли продовжити ефективне виконання покладеної на них місії.

Повноцінна тиша можлива лише після того, як РФ припинить постачати техніку, озброєння, паливно-мастильні матеріали та найманців через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону; забезпечить безперешкодний доступ для СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО включно із районами, що в безпосередній близькості від кордону з РФ, і створення у прикордонному районі зони безпеки, про яку домовлялися ще торік у вересні ; вивести з території України техніку та найманців. Без виконання цих заходів сталого та всеосяжного режиму припинення вогню не буде встановлено.

Читайте також: Доба на фронті: 20 ворожих обстрілів, поранено українського вояка

Питання безпеки для об'єктів цивільної інфраструктури поставлено на всіх рівнях, зокрема й у рамках підгрупи з соціально-економічних питань. Так само як на рівні підгрупи, так і під час засідання ТКГ обговорено питання відновлення мобільного зв'язку на території ОРДО в технічній частині, а також щодо надання гарантій безпеки в разі здійснення відновлювальних робіт працівниками компанії "Водафон Україна". Українська сторона підняла екологічні питання, зокрема, щодо направлення профільних експертів для вивчення екологічної ситуації в ОРДЛО.

У рамках роботи гуманітарної підгрупи українська сторона озвучила вимогу надати інформацію про тих, хто тривалий час утримується в заручниках на території ОРДЛО – дані про десятки людей приховуються. Ще раз озвучено готовність передати РФ більше 20 її громадян, які перебувають у закладах української пенітенціарної системи за злочини проти територіальної цілісності й суверенітету України, в обмін на звільнення політв'язнів, яких утримують на території РФ. Також жорстко поставлено питання щодо розблокування роботи з пошуку зниклих безвісти. Окремо наголошено: українська сторона готова зробити все необхідне для просування ремонтних робіт мостового переходу в Станиці Луганській.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини