MENU

Міфи і правда про сезонні овочі та фрукти

1467 0

Насправді їхня якість залежить не від сезону, а від ставлення виробника.

Існує думка, що купувати і споживати деякі овочі, фрукти і ягоди не в сезон — шкідливо, оскільки в них багато нітратів та інших небезпечних речовин, які фермери нібито завжди використовують для підвищення врожаю у холодну пору року.

Насправді ж питання шкідливості городини і садовини жодним чином не залежить від сезону їхнього споживання чи вирощування. Тобто навіть улітку недобросовісні виробники можуть зловживати використанням хімікатів.

На якість овочів та фруктів впливає ціла низка факторів, зокрема, якість посівного матеріалу, умови вирощування, схема застосування засобів захисту, умови зберігання, транспортування і не тільки.

Читайте також: Чим корисні заморожені овочі

Водночас високий рівень нітратів у продуктах залежить від хімічного складу водного розчину, який використовують для поливання рослин. Крім того, концентрація нітратів в овочах і фруктах залежить і від якості та обсягів добрива, яким фермери збагачують ґрунт під час вирощування врожаю.

Тож якщо виробник дотримується норм використання добрив і забезпечує належні умови вирощування тепличних продуктів, то вони будуть абсолютно безпечними, у них будуть збалансовані всі мікро- та макроелементи, а відповідно, вони будуть корисними для людини. Це означає, що якість продукції залежить не від сезону споживання, а від ставлення виробника до самого процесу вирощування.  

Також деякі люди стверджують, що сьогодні існують нові сорти, приміром, полуниці, яка дозріває у квітні і травні, тож можна не боятися купувати "ранні" ягоди вже навесні.

Так, подібні сорти вже справді існують, однак для їхньої вегетації потрібне тепло. Якщо виробник каже, що в нього полуниця дозріває в травні, а березень і квітень були холодними, то про вирощування продукції у відкритому ґрунті не може і йтися. Масовий період дозрівання полуниці у відкритому ґрунті в нашому регіоні припадає на червень-липень.

Узагалі треба бути обачним під час споживання ранніх продуктів, вирощених у тепличних умовах. Варто звертати увагу на зовнішній і внутрішній вигляд цих плодів. Можна придбати портативний вимірювач нітратів, який дозволяє за декілька секунд отримати результат і зрештою вирішити, чи варто купувати цей овоч чи фрукт. Допустима норма нітратів, наприклад, у полуниці складає до 60 міліграмів на кілограм.

Читайте також: Довголіття в кожній ложці. Як харчуватись так, щоб мозок не страждав

Щоб бути впевненим у якості продукції, її слід купувати в торговельних мережах, які мають змогу надати відповідні документи. Стихійні ринки, які функціонують з порушенням санітарних норм, варто уникати. Хочете впевнитися у якості плодів чи зелені — вимагайте у продавців результати аналізу лабораторії.

Спростовувати міфи про користь вживання тепличних овочів та фруктів можна до нескінченності, але, перш за все, слід пам'ятати, що організм людини функціонує настільки добре, наскільки якісна продукція вживається в їжу. Ставтесь відповідально до вибору продуктів, зокрема, ранніх парникових. За змоги не зловживайте їх споживанням у великій кількості, а також слідкуйте за їх кількістю в раціоні дітей.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Володимир ПЕЧКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини