MENU

Про РАБ-тариф і наші реалії

2148 0

Близько 10% від вашого тарифу на е/е іде до обленерго, решта майже 90% виробникам (у Європі це 40% на 60%).

Близько 15% від тарифу обленерго або 1,5% від наших тарифів іде на фінансування інвестиційної програми обленерго: модернізація мереж, заміна ліній та трансформаторів, будівництво підстанції.

Для того, щоб обленерго реалізовувало цю оплачену споживачами інвестиційну програму, вона має бути затверджена НКРЕКП.

Читайте также: Де буде найвищий тариф на електроенергію в Україні та один із найвищих у Європі. ІНФОГРАФІКА

Тим не менше сьогодні, станом на 15 травня, не затверджена інвестиційна програма жодного обленерго. Регулятор заборонив використання цих грошей і зобов’язав просто акумулювати кошти на рахунках.

Це безпрецедентна ситуація, щоб інвест програми не були затверджені на п’ятий місяць року.

Тобто споживачі оплачують модернізацію вже 5 місяців, але жодних реальних робіт, ніякої модернізації мереж не відбувається. Знову крайніми будуть споживачі, бо це призведе до ще гіршої якості послуг.

Очевидно, що по 2018 році будуть величезні невиконання інвест програм, бо за півроку нереально зробити річний обсяг робіт.

Але абсурд і наглість нашої ситуації, що будучи не здатними затвердити навіть існуючі інвест програми, пан Вовк та деякі учасники ринку нам знову нав’язують масштабне підвищення тарифів у вигляді неадекватної версії РАБ-тарифів. Бо «терміново треба різко збільшити інвест програми та модернізувати мережі». Один рецепт на всі випадки життя - підвищення тарифів.

Читайте также: RAB-тарифи: питання газу, тепла, електроенергії і взагалі існування "ринку" ще довго буде політичним – експерт

Цей період псевдо-реформ і сумної сторінки в історіі НКРЕКП потрібно завершувати. А у таких реаліях РАБ-тарифи у 2018 році взагалі неактуальні. Тому є час на підготовку нормальноі версії РАБ-тарифів, що може запрацювати у наступному році. Сподіваюсь, новий склад НКРЕКП цим і займеться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини