MENU

Цілісного бачення, як повернути окуповані території, керівництво держави і досі не має – Безсмертний

1805 0

На п’ятий рік війни у окремих посадових осіб української влади з’являється план по звільненню Донбасу. На жаль, лише в окремих. Цілісного бачення, як повернути окуповані території, керівництво Української держави і досі не має.

Презентований міністром Аваковим план про поліцейську місію – це пропозиції однієї посадової особи. А також всього лише продовження дуже небезпечної дискусії між міністром внутрішнім справ і президентом. І Донбас тут відходить далеко на другий план.

За останню добу мене багато запитують, як я оцінюю бачення Авакова зі звільнення окупованих територій. Детально свою позицію опишу тут.

Позитивно я ставлюся до того, що об’єктами такої деокупації визначені територіальні громади. Це зараз єдині конституційні утворення на цих територіях. Погоджуюсь із тим, що треба знаходити відповідь на питання колаборантів, а також відпрацьовувати механізм амністії, про що теж неодноразово говорив.

Читайте також: З початком Операції об'єднаних сил на Донбасі відбулися кардинальні зміни

Водночас виникає цілий ряд запитань, відповіді на які цей план не дає. По-перше, пропонована поліцейська місія має бути національною чи міжнародною? По-друге, від кого планується звільняти окупований Донбас – від колаборантів чи від російських військ силами поліцейської місії? По-третє, яким має бути перехідний період, яким законодавством він регулюватиметься? По-четверте, зараз проходить Операція об’єднаних сил під управлінням Міністерства оборони і Генштабу. Як поєднати це із поліцейською місією? По-п’яте, де у цьому плані людина? Чи ми говоримо просто про території?

Це якщо говорити просто про суть пропозицій міністра. Але у цій історії присутня зовсім інша тема. І вона тут ключова.

Пропонований план стосується не стільки Донбасу, скільки продовження конфлікту між президентом і міністром внутрішніх справ. При такому підході він перетворюється на чергову дискредитовану ідею. 

Читайте також: Війна – шлях обману. І побороти ворожу брехню можна лише таким же контентом

Реінтеграцію Донбасу (а також Криму) може забезпечити лише єдність української влади, а також єдність влади і суспільства. Варто лише подивитися, в якій системі управління перебуває Нацгвардія і в якій Збройні сили, щоб зрозуміти, що перед виборами ми можемо дійти до ситуації, коли між собою змагатимуться дві військові організації. Зіграти на цих суперечностях передусім готовий Кремль.

Тому вітаючи будь-які ініціативи зі звільнення окупованого Донбасу, я закликаю усіх учасників цього процесу не загубити навіть того, що у нас уже є. Позиція щодо звільнення окупованих територій має бути виключно одностайною і представленою від одного імені – Української держави.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини