MENU

Оформлення ДТП Європротоколом

2246 0

Кожен водій в Україні бачив бланк Європротоколу. Бачили, чули, тримали в руках, але на практиці майже ніхто ним не користується.

Щоденно на дорогах України трапляються дорожньо-транспортні пригоди. При цьому не завжди вони супроводжується ушкодженням здоров’я людини, лише незначними пошкодження транспортних засобів. 
В такій ситуації для економії Вашого часу та нервів на допомогу «приходить європротокол».

Європротокол існує в Україні ще з 2011 року, коли п. 17.5 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» був викладений у наступній редакції : «при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності страховик зобов'язаний безоплатно видати страхувальнику спеціальний знак, що затверджується Уповноваженим органом за поданням МТСБУ, та бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також перелік представників страховика, уповноважених виконувати функцію такого страховика щодо опрацювання претензій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. У разі втрати або використання бланка повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду страховик на підставі письмової заяви страхувальника зобов'язаний безоплатно видати йому новий бланк такого повідомлення». 

Бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка – це і є Європротокол.
З 01.10.2017 в Моторному (транспортному) страховому бюро України впроваджена інформаційна система «Електронний Європротокол».

За допомогою системи «Електронний Європротокол» в Україні з’явилася можливість оформити Європротокол не тільки в паперовій, але й в електронній формі. У відповідності до рішення Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, з 01.10.2017 Європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

Для того, щоб заповнити електронний європротокол, необхідно мати хоча б один смартфон з діючою фотокамерою, вихід в інтернет та перейти за посиланням https://dtp.mtsbu.ua/index.html.

Читайте також: Самое классное, что сделано для водителей, пострадавших в ДТП и Нацполиции

В яких випадках можливо оформити ДТП без виклику поліції? Закон вказує наступні вимоги:

- Внаслідок ДТП пошкоджені лише автомобілі, потерпілих не має;
- Учасники ДТП мають діючі поліси ОСАЦВ (автоцивілка);
- Учасники ДТП погоджується з обставинами ДТП, є винна особа;
- Учасники ДТП не мають ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
- Автомобілі без причепів;
- Сума матеріального збитку пошкодженого автомобіля не перевищує 50 тисяч гривень.

Якщо Ваш автомобіль внаслідок ДТП отримав незначні пошкодження і є всі інші підстави для оформлення Європротоколу, бажано цим правом скористатись. Час – це гроші. І особливо нестачу в цьому відчувають жителі мегаполісу.

Читайте також: Брата учасниці смертельної ДТП у Харкові Зайцевої зупинили п'яним за кермом – "Авто Євро Сила"

Переваги Європротоколу: не витрачаєте свій час на виклик та очікування поліції, винна особа не буде притягнута до адміністративної відповідальності, посвідчення водія залишається у водія. Ви можете прибрати автомобілі з місця ДТП і протягом трьох днів звернутись до своєї страхової компанії.

Ви заощадите не тільки свій час та нерви, але й отримаєте безмірну вдячність від інших учасників дорожнього руху за відсутність заторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Кристіна ЧАПЛІЄВА


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости