MENU

Лікарчук: з хорошим вчителем не треба репетитора

2181 0

Іще кілька думок, зумовлених скандалом із аудіюванням під час ЗНО з англійської...

Залишивши в стороні проблеми, які виникли, за моїм глибоким переконанням, через неприпустимо низький рівень підготовки та адміністрування цього тесту (про це більш детальніше в попередньому пості), не варто забувати іще про одну.

Йдеться про рівень підготовки нашого пересічного вчителя іноземної мови. За моїми даними, найбільша кількість запитів на репетиторські послуги складає саме підготовка до ЗНО з іноземної мови. А, як відомо, від хорошого вчителя до репетитора не біжать.

Читайте також: Одна з проблем українського ринку праці – надмірна кількість людей з вищою освітою

На жаль, ситуація із аудіюванням під час ЗНО проблему відсутності хороших вчителів із іноземної лише оголила. Бо той фахівець, який гарно володіє мовою (майже на рівні того носія, котрим з якогось дива марить УЦОЯО), за шкільну зарплату працювати не буде. Той, хто володіє мовою, у не дуже великому приватному бізнесі зароблятиме в кількадесят разів більше від вчителя. Не кажу вже про великий...

У зв’язку із цим наведу поганий приклад із історії радянської школи. Коли в 70-х роках минулого століття постало питання вивчення російської мови в штурмовому режимі, то для виконання цього ганебного завдання були кинуті як фінанси, так і величезні організаційні зусилля. Починаючи від поділу найменших класів на групи до суттєвих доплат вчителям, організації факультативів, забезпечення літературою, посібниками і т. ін.

Вивчення російської забезпечили так, що й до цього дня тримається. Тож, якщо хочемо мати суттєве поліпшення вивчення іноземної мови в школі, у цю справу потрібно вкладати кошти. Чималі. Це перше.

Читайте також: 10 кумедних цитат з учнівських творів на ЗНО-2018

А другий шлях вирішення проблеми – не менш серйозний. Потрібна сертифікація вчителів. Не добровільна (бо на добровільну підуть кращі), а сертифікація, обов’язкова для всіх. Краще без вчителя взагалі, аніж з тим, котрий не здатний навчити учнів.

Лише толком проведена сертифікація зможе допомогти школам позбутися того педагогічного баласту, котрого в окремих закладах занадто багато. І для якого аудіювання є іще більшою проблемою, ніж для багатьох їхніх учнів. Нехай спробують ВСІ вчителі іноземної пройти аудіювання (не учнівське) під час сертифікаційного процесу. Уявляєте, що то буде?

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Ігор ЛІКАРЧУК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости