MENU

Чому українці – одна з найнещасливіших націй у світі?

3685 0

Я замислився, чому українці – одна з найнещасливіших націй у світі. (Ми дійсно почуваємося менш щасливими, ніж мешканці багатьох країн із нижчим, ніж у нас, доходом, нижчою тривалістю життя, вищою корупцією тощо, так що одними економічними та політичними факторами не обійтися.)

Виникла така версія. Українці живуть у місці з питомим великим рівнем невизначеності – достатньо подивитися на фізичну мапу Європи. Ми живемо на перехресті, яким тисячі років всі, кому заманеться, ходять зі сходу на захід, із заходу на схід, із півночі на південь і навпаки. Ми живемо на перехресті, у відкритому доступі, не захищені великими ріками, горами чи протоками. Таким місцям притаманний великий рівень невизначеності.

Читайте також: Дві альтернативні теорії щастя, що суперечать одна одній

А рівень прийняття невизначеності в нас низький. На малюнку зображені класичні метрики Гофстеде, де в нас рівень уникання невизначеності 95 (для порівняння, в німців, які не люблять невизначеності та звикли до правил і регулювань, 65, у голландців 53, американців 46, китайців 40, британців 35).

Читайте також: Буддизм по-українськи: наша правічна культура споглядання

Жити в місці з високим рівнем невизначеності й відмовлятися це прийняти – достатній привід постійно почуватися нещасливим.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Валерій ПЕКАР


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости